Humor συνέχεια..

Post Reply
User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

το ξεχασα τελειως ρε ματ.σαββατο,θα προλαβουμε λες? :roll: :roll:


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Αμα δεν κάνουμε πολλές στάσεις :roll: :roll:

:P :P :lol: :lol: :lol:



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

αα ολα κι'ολα.δυο τσιγαρα θα τα κανουμε.θα σταματησουμε και στον Μπαμπη να παρουμε καταιφη


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Θ προτιμούσα μπακλαβά άν έχει αλλά δεν θα το χαλάσουμε στα τσιγάρα :lol:

:P :P :lol: :lol: :lol:



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Ένας βλάχος έρχεται στην Αθήνα, μπαίνει σε ένα ΤΑΧΙ μάρκας ΜΕΡΤΣΕΝΤΕΣ, βλέπει το αστέρι μπροστά και ρωτάει τον ταξιτζή.
– Δε μη λες πατριούτη; Τι είναι κείνο κι μπρουστά;
– Α αυτό; Σκόπευτρο είναι φίλε μου.
– Κι τι καν.
– Βάζεις έναν πεζό στο μάτι και τον σκοπεύεις από εκεί μέσα για να τον πετύχεις.
– Αχα.
Καθώς πηγαίνουν λοιπόν, πετάγεται μπροστά στο αυτοκίνητο μια γριά, ο ταξιτζής κάνει δεξιά, κάνει αριστερά και τελικά την αποφεύγει, όταν ξαφνικά ακούει ένα δυνατό ντουπ.
Κοιτάει από τον καθρέπτη και βλέπει την γριά στο οδόστρωμα, ακούει δε τον βλάχο να λέει από το πίσω κάθισμα.
– Αϊντι, αϊντι αν δεν άνοιγα την πόρτα σκατά θα πυτίχηνες.


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Τα παιδιά του κατηχητικού μαζί και ο Τοτός περιμένουν στην καντίνα. Εκεί υπάρχει ένα μπολ με μήλα και γράφει πάνω.

ΠΑΡΤΕ ΑΠΟ ΕΝΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ

Δίπλα υπήρχε ένα μπολ με αχλάδια και ο Τοτός τους λέει:

- Πάρτε κι άλλα ο Θεός βλέπει τα μήλα


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Νεκρός έπεσε χθες το βράδυ ο δημοφιλής ήρωας καρτούν Λούκυ Λουκ όταν σε μονομαχία με τη σκιά του άργησε να "τραβήξει" το πιστόλι του με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα στο στήθος. Η αγαπημένη δημιουργία του Morris είχε μόλις αναρρώσει από ατύχημα που είχε συμβεί όταν προσπάθησε να στηριχτεί στο ένα χέρι και να πυροβολήσει κάτω από τα πόδια όταν ζήτησε να πραγματοποιηθεί η μονομαχία με αληθινά πυρά.


Φίλοι και συνεργάτες του κ.Λουκ δηλώνουν συντετριμμένοι από το γεγονός ενώ η Ντόλυ νοσηλεύεται με συμπτώματα σωκ στην Ψυχιατρική Κλινική Μαχαλά όπου και παραμένει σε κρίσιμη κατάσταση.

Αυτόπτες μάρτυρες επιβεβαιώνουν πως το ατυχές συμβάν ήταν ατύχημα παρόλο που ο Τζο Ντάλτον δεν θέλησε να διαψεύσει την περίπτωση της δολοφονίας υπογραμμίζοντας πως από χρόνια η σκιά του κ.Λουκ επιθυμούσε εκδίκηση. Παραγωγοί και σκιτσογράφοι του καρτούν έσπευσαν να υποβάλουν τα θερμά συλληπητήρια τους προς την οικογένεια Λουκ στις δύσκολες αυτές ώρες ενώ η Γιαγιά Ντάλτον προτάθηκε ήδη να υιοθετήσει τα δύο ανήλικα κοριτσάκια του Λούκυ μέχρι την έξοδο της μητέρας τους από την κλινική αποτοξίνωσης στην οποία και φιλοξενείται τα τελευταία 2 χρόνια στην μάχη της με τον αλκοολισμό. Εμφανώς κλονισμένος ο πιστός σκύλος του κ.Λουκ, Ρανταπλάν, μας είπε:"Σνιφ! Γουφ, γουφ, λυγμ!"

Από την πλευρά της η Αστυνομία έχει ήδη αρχίσει τη διενέργεια ερευνών για την αποσαφήνιση των ακριβών συνθηκών που οδήγησαν στο θάνατο του καουμπόι και εξέδωσε ένταλμα για τη σύλληψη της σκιάς του αποθανώντα που, μυστηριωδώς, εξαφανίστηκε μετά το σβήσιμο των φώτων από το σημείο του εγκλήματος. Νωρίς σήμερα το πρωΐ προσάχθησαν στα κεντρικά της ασφάλειας 7 ύποπτες σκιές τα χαρακτηριστικά των οποίων θα συγκριθούν με σκίτσα εμπειρογνωμόνων και οι οποίες αναμένονται να υποβληθούν και σε τεστ DNA.


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Ήταν δυο φαντάροι που γύριζαν από την έξοδό τους το βράδυ, όποτε σε κάποια στιγμή τον έναν τον έπιασε κόψιμο. Ψάχνοντας λοιπόν κάποιο μέρος να πάει να ξαλαφρώσει μπήκε στην αυλή ενός σπιτιού με δέντρα και χορτάρια.
Αφού τελείωσε και σκουπίστηκε με ένα χαρτομάντιλο σηκώθηκε να φύγει και κοίταξε τα χορτάρια για να μην τα πατήσει. Το περίεργο όμως είναι ότι ενώ έβλεπε το χαρτομάντιλο με το οποίο σκουπίστηκε δεν έβλεπε τα υπόλοιπα. Και αφού έψαξε καλά, ακόμα και με τα χέρια(μπλιάαχ), δε βρήκε τίποτα.
Αφού βγήκε και πήγε στο φίλο του, του το είπε και εκείνος δεν το πίστευε. Την επόμενη μέρα και αφού όλο το βράδυ τον είχε φάει η περιέργεια για το συμβάν, αποφάσισε να ξαναπάει για να του λυθεί η απορία.
Αφού έφτασε και μπήκε στην αυλή άρχισε να ψάχνει ανάμεσα στα χορτάρια, αλλά τίποτα! Σε κάποια στιγμή βγαίνει μέσα από το σπίτι μια γρια και του λέει φωνάζοντας:
- "Τι κανείς εκεί παιδί μου; Φύγε γρήγορα μη φωνάξω την αστυνομία!"
Και το παιδί για να δικαιολογηθεί:
- "Συγνώμη, αλλά πέταξα το τσιγάρο μου και ψάχνω να το βρω για να το σβήσω επειδή φοβήθηκα μην πιάσει καμιά φωτιά".
-"Μπράβο παιδί μου. Εύγε" λέει η γιαγιά. "Τελικά υπάρχουν και καλά παιδιά σ' αυτό τον κόσμο. Όχι σαν τον άλλο χθες βράδυ που τα έκανε πάνω στη χελώνα μου και μου τα φέρε μες στο σπίτι"!


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Μπαίνει ένας υδραυλικός στο σπίτι του και βρίσκει τη γυναίκα του στο κρεβάτι με έναν άλλον άντρα.
Έξαλλος λοιπόν, αρπάζει τον άντρα και του λέει:
- "Πές μου ρε, από που θέλεις να αρχίσω; Από μπουνιές ή από βρισιές;"
Και ο άντρας απαντάει:
- "E, μάλλον από βρισιές!!!"
Τότε ο υδραυλικός ανοίγει την τσάντα του, βγάζει δύο βρύσες και αρχίζει να τον χτυπάει.


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Στον πόλεμο, λέει ο στρατηγός στον πιο ικανό του ανιχνευτή να δει πόσοι είναι οι εχθροί. Φεύγει ο ανιχνευτής και μετά από δύο ώρες επιστρέφει με την αναφορά.
- Πόσοι ήταν; Τους μέτρησες;
- Ναι. Είναι 504.
- 504; Τι λες ρε θηρίο! Και πώς είσαι τόσο σίγουρος;
- Ε, είναι τέσσερις μπροστά και καμιά πεντακοσαριά από πίσω


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Πέντε νυχτερίδες είναι κρεμασμένες από το κλαδί ενός δέντρου. Σε κάποια στιγμή η μία από τις πέντε σηκώνεται όρθια, οπότε πετάγεται η άλλη και λέει έντρομη:
- Παιδιά ξυπνήστε, λιποθύμησε ο Λάκης!


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Ο παππούς, μία ώρα μετά τη "συνεύρεση" με τη γιαγιά, συνεχίζει..

Η γιαγιά εξουθενωμένη αντιδρά:

- Πάλι;

Και ο παππούς:

- Εντάξει μη θυμώνεις. Γέρος άνθρωπος είμαι, ξεχνάω..


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Τι είναι άσπρο και πετάει;
-Μια μύγα ντυμένη νύφη.

Τι είναι κόκκινο και πετάει;
-Η μυγάρα μετά κόκκινα!!!!


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Πάει ο τύπος σ' ένα ιερέα για να εξομολογηθεί. Του λέει ο ιερέας: "Πες μου, τέκνον μου, τι αμαρτία πιστεύεις ότι έχεις κάνει;".
Ο τύπος αρχίζει να μιλά:
- "Πήγα μια μέρα στο σπίτι της αρραβωνιαστικιάς μου, για να πάμε βόλτα. Αυτή όμως έλειπε. Ήταν εκεί η μεγάλη της αδελφή. Ε, τώρα, μόνη αυτή στο σπίτι, μόνος εγώ, έγινε το κακό".
- "Μα παιδάκι μου, με τη μεγάλη αδελφή της αρραβωνιαστικιάς σου πήγες να το κάνεις;".
- "Δεν ήταν μόνο αυτό", συνεχίζει ο μεταμελημένος τύπος, που συνεχίζει ακάθεκτος,
- "την άλλη μέρα που πήγα ήταν εκεί η μικρή της αδελφή. Ε, τώρα, μόνη αυτή, μόνος εγώ, δεν άργησε να γίνει το... κακό".
Ο πάτερ άκουγε και δεν πίστευε στ' αυτιά του.
- "Τέκνον μου, είναι βαριά τα κρίματά σου, αμφιβάλλω αν συγχωρεθούν".
Ο τύπος όμως δεν είχε τελειώσει:
- "Ξέρετε, πάτερ, κι άλλη μια φορά πήγα σπίτι και βρήκα μόνη τη μητέρα της. Τι να σας πω. Μόνος εγώ, μόνη αυτή, έγινε το κακό...".
Σε κάποια στιγμή ο τύπος σηκώνει το κεφάλι του, αλλά ο παπάς έχει γίνει "άφαντος".
- "Γιατί, πάτερ, κρυφτήκατε εκεί πίσω;", αναρωτιέται ο τύπος. Κι ο παπάς έντρομος:
- "Δεν καταλαβαίνεις; Μόνος εγώ, μόνος εσύ, άσε να μη γίνει τίποτα!".


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

Μετά απο πολλές ώρες εξαιρετικά εντατικού,ενθουσιώδους σεξ με μια ξανθιά που είχε ψαρέψει ευκαιριακά,ο άντρας πηγαίνει στην κουζίνα για να αναπληρώσει δυνάμεις.Βάζει ένα ποτήρι γάλα και πριν το πιεί διαπιστώνει οτι το πέος του έχει κοκκινίσει,έχει ανάψει και τον τσούζει.Το βουτάει λοιπόν για να φρεσκαριστεί στο παγωμένο γάλα,όταν ξαφνικά μπαίνει η ξανθιά στην κουζίνα.

-Α!Ώστε έτσι γίνετε, αναφωνεί... Και πάντα το είχα απορία πως γεμίζει


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

Post Reply