Καινούριος και εγώ

Post Reply
User avatar
robin
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 111
Joined: 28 Aug 2010 12:12
Location: Athens
Contact:

Καινούριος και εγώ

Post by robin »

Αρρωστος Χοντάκιας και αφου έχω καβαλήσει τα πάντα και παντού και ήδη διανύοντας αισίως το 45ο έτος της ηλικίας μου αποφάσισα μετα απο διάλειμα 10ετίας να ξανακαβαλήσω και φυσικά τί άλλο? Αφρικάνα. Ξεκινάω λοιπόν την αναζήτηση με σκοπό μέσα στο επόμενο δίμηνο να την έχω βρεί.
Μέχρι στιγμής έχω δεί καμμιά δεκαριά μηχανές και διαπίστωσα ένα κοινό σημείο , ΟΛΟΙ λένε ψέματα για το μοντέλο. Λες και η λίστα χρωμάτων δεν κυκλοφοράει. Anyway, αδέρφια αρχίζοντας μια πώληση με ψέματα δεν καταλαβαίνετε πως ο αγοραστής μετά δεν έχει την όρεξη να ψάξει παρακάτω?

Θα χαρώ να πάρω την κούκλα και να ερθω να σας γνωρίσω απο κοντά.

Κων/νος



User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

Καλησπέρα φίλε μου!
Και εγώ νέος στην παρέα είμαι μιας και μόλις τώρα αγόρασα την Αφρικάνα μου. Εγώ την πείρα από ιδιώτη και μάλιστα από συνάδελφο στην δουλειά του κολλητού μου. Το παλικάρι την είχε ΅μαμα΅ σε όλα δεν είχε πειράξει τίποτα αλλά ούτε και είχε προσθέσει τίποτα εκτός από τα πλαϊνά κάγκελα και ένα τριπ ταξιδιού. Μου είχε εξηγηθεί απο την αρχή και μου είπε πως είναι μοντέλο 99 και του είχε πέσει 2 φόρες κάτω και αυτό από το σταντ γιατί δεν το είχε βάλει καλά και καθότι λίγο κοντός τον πήρε το βάρος και σαβουριάστηκαν κάτω! Ευτυχώς τα κάγκελα έκαναν καλά την δουλειά τους και της 2 φορές και το εργαλείο την γλύτωσε με ελαφρές γρατσουνιές στην μάσκα. Μου την πούλησε 1900 ευρό λόγο απελπιστικής ανάγκης για ρευστό, την τσέκαρα σε 2'3 μηχανικούς δικούς μου και όλοι είπαν μετά από εξονυχιστικό έλεγχο πάρτη με κλειστά τα μάτια! Που θέλω να καταλείξω? Χέστους τι λένε αυτοί! Εσύ αν και εφόσον σου αρέσει εμφανισιακά πήγαινε την σε μαστόρους να την τσεκάρουν πάρα πολύ καλά και μην ανοίγεις κουβέντες με αυτούς που στην πουλάνε, μην ξενερώνεις! Όλοι να πουλήσουν θέλουν και θα πουν πολλά ψέματα για να το πετύχουν! Εξάλλου όπως θα έχεις διαβάσει και εσύ από τα παιδιά εδώ τα μωρά μας είναι σκυλιά! οπότε μην κολλάς σε λεπτομέρειες ψέματος μοντέλου.
Αυτή είναι η γνώμη μου ας πουν και τα παιδιά που ξέρουν κάτι παραπάνω.


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

kolovos
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 147
Joined: 24 Jul 2010 19:46
Location: athens
Contact:

333

Post by kolovos »

νομιζω πως πουλαει και ο γιωργος τζ... την δικια του. δεν ειμαι σιγουρος για τα χρωματα διοτι εχει να πλυθει η μοτο απο το 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τα ιδια και ο γιαννης ο πολντο, αγνωστων λοιπων στοιχειων, χρωματων, ετων.ΡΙΞΤΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ , ΔΕΝ ΣΚΟΥΡΙΑΖΟΥΝ, ΑΝΤΕΧΟΥΝ .



degrade
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 14
Joined: 18 Jul 2010 10:58
Location: Thessaloniki Greece
Contact:

Re: Καινούριος και εγώ

Post by degrade »

[quote:1d02a87b83="robin"]Αρρωστος Χοντάκιας και αφου έχω καβαλήσει τα πάντα και παντού και ήδη διανύοντας αισίως το 45ο έτος της ηλικίας μου αποφάσισα μετα απο διάλειμα 10ετίας να ξανακαβαλήσω και φυσικά τί άλλο? Αφρικάνα. Ξεκινάω λοιπόν την αναζήτηση με σκοπό μέσα στο επόμενο δίμηνο να την έχω βρεί.
Μέχρι στιγμής έχω δεί καμμιά δεκαριά μηχανές και διαπίστωσα ένα κοινό σημείο , ΟΛΟΙ λένε ψέματα για το μοντέλο. Λες και η λίστα χρωμάτων δεν κυκλοφοράει. Anyway, αδέρφια αρχίζοντας μια πώληση με ψέματα δεν καταλαβαίνετε πως ο αγοραστής μετά δεν έχει την όρεξη να ψάξει παρακάτω?

Θα χαρώ να πάρω την κούκλα και να ερθω να σας γνωρίσω απο κοντά.

Κων/νος[/quote:1d02a87b83]

Από ψέματα άλλο τίποτε παιδιά !!!!!
Εγώ ήθελα να αλλάξω τη μηχανή μου και την αγόρασα από μαγαζί που μάλιστα κοβότανε οτι είναι ελεγμένη η μαχανή και της κανανε και service !!!!!
Αποτέλεσμα ? Καίει λάδια του θανατά παιδιά !!! Στα 1.000 χλμ. μου καίει γύρω στα 400 mgr. με ταχύτητες κάτω των 120 χλμ. / ώρα και μάλιστα χωρίς απότομα ξεκινήματα !!!!
Και η πλάκα είναι οτι όταν πήγα να του κάνω παραπόνα ... αρνήθικε να με εξηπηρετήσει η να το συζητήσει γιατί το πήγα σε άλλον λέει και μου ρίθμισε τις βαλβίδες ......
Αλλά τα λεφτά 3.500,00 ¤ τασ πήρε χωρίς παζάρια και μάλιστα γρήγορα !!!!!
Αλλά όταν ήρθε η ώρα και πήγα να το σηζητήσω μαζί του είχε βουλώσει τα αυτιά του !!!!!!!! και ξ΄λέρεις εγώ μόνο τακάκια άλλαξα και μουζί .... κ.α.
Δεν έκανε ρε παιδιά τον κόπο να πατήσει ζεστό όπως ήταν το μηχανάκι να δεί το ντουμάνι που έβγαινε από πίσω !!!!!!!
Αλλά το κακό είναι πως δεν το ήξερα κι εγώ να το κάνω από την αρχή !!! Καλά να πάθω !!!!!!
Οπότε προσέξτε φίλοι μου τί πέρνεται και από ποιόν !!!!!!!!
Αυτά έγιναν στην Θεσσαλονίκη και μάλιστα τον Ανατολικό τομέα !!!!!!!
Από ότι καταλαβαίνετε πλέον είμαι σε αναζήτηση του να την φτιάξω και 1 θεός ξέρει πόσα θα μου κοστίσει !!!!!!
Από την άλλη είναι και πολύ μεγάλη η αγάπη για αυτήν την κούκλα !!!!
Υπόψιν οτι το κατάλαβα αφού έκανα 2.000 χλμ. ! Ο τύπος έβαλε χοντρό λάδι μέσα και δεν είπε τίποτε !!!!


Οι νέοι φίλοι είναι σαν τ' ασήμι .... μα χρυσάφι είναι οι παλιοί.
SV2CWV

degrade
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 14
Joined: 18 Jul 2010 10:58
Location: Thessaloniki Greece
Contact:

Re: Καινούριος και εγώ

Post by degrade »

[quote:0c5b485377="degrade"][quote:0c5b485377="robin"]Αρρωστος Χοντάκιας και αφου έχω καβαλήσει τα πάντα και παντού και ήδη διανύοντας αισίως το 45ο έτος της ηλικίας μου αποφάσισα μετα απο διάλειμα 10ετίας να ξανακαβαλήσω και φυσικά τί άλλο? Αφρικάνα. Ξεκινάω λοιπόν την αναζήτηση με σκοπό μέσα στο επόμενο δίμηνο να την έχω βρεί.
Μέχρι στιγμής έχω δεί καμμιά δεκαριά μηχανές και διαπίστωσα ένα κοινό σημείο , ΟΛΟΙ λένε ψέματα για το μοντέλο. Λες και η λίστα χρωμάτων δεν κυκλοφοράει. Anyway, αδέρφια αρχίζοντας μια πώληση με ψέματα δεν καταλαβαίνετε πως ο αγοραστής μετά δεν έχει την όρεξη να ψάξει παρακάτω?

Θα χαρώ να πάρω την κούκλα και να ερθω να σας γνωρίσω απο κοντά.

Κων/νος[/quote:0c5b485377]

Από ψέματα άλλο τίποτε παιδιά !!!!!
Εγώ ήθελα να αλλάξω τη μηχανή μου και την αγόρασα από μαγαζί που μάλιστα κοβότανε οτι είναι ελεγμένη η μαχανή και της κανανε και service !!!!!
Αποτέλεσμα ? Καίει λάδια του θανατά παιδιά !!! Στα 1.000 χλμ. μου καίει γύρω στα 400 mgr. με ταχύτητες κάτω των 120 χλμ. / ώρα και μάλιστα χωρίς απότομα ξεκινήματα !!!!
Και η πλάκα είναι οτι όταν πήγα να του κάνω παραπόνα ... αρνήθικε να με εξηπηρετήσει η να το συζητήσει γιατί το πήγα σε άλλον λέει και μου ρίθμισε τις βαλβίδες ......
Αλλά τα λεφτά 3.500,00 ¤ τασ πήρε χωρίς παζάρια και μάλιστα γρήγορα !!!!!
Αλλά όταν ήρθε η ώρα και πήγα να το σηζητήσω μαζί του είχε βουλώσει τα αυτιά του !!!!!!!! και ξ΄λέρεις εγώ μόνο τακάκια άλλαξα και μουζί .... κ.α.
Δεν έκανε ρε παιδιά τον κόπο να πατήσει ζεστό όπως ήταν το μηχανάκι να δεί το ντουμάνι που έβγαινε από πίσω !!!!!!!
Αλλά το κακό είναι πως δεν το ήξερα κι εγώ να το κάνω από την αρχή !!! Καλά να πάθω !!!!!!
Οπότε προσέξτε φίλοι μου τί πέρνεται και από ποιόν !!!!!!!!
Αυτά έγιναν στην Θεσσαλονίκη και μάλιστα τον Ανατολικό τομέα !!!!!!!
Από ότι καταλαβαίνετε πλέον είμαι σε αναζήτηση του να την φτιάξω και 1 θεός ξέρει πόσα θα μου κοστίσει !!!!!!
Από την άλλη είναι και πολύ μεγάλη η αγάπη για αυτήν την κούκλα !!!!
Υπόψιν οτι το κατάλαβα αφού έκανα 2.000 χλμ. ! Ο τύπος έβαλε χοντρό λάδι μέσα και δεν είπε τίποτε !!!![/quote:0c5b485377]

Ο τύπος μάλιστα είναι και στα συνεργεία στον κατάλογο εξουσιοδοτημένων συνεργείων !


Οι νέοι φίλοι είναι σαν τ' ασήμι .... μα χρυσάφι είναι οι παλιοί.
SV2CWV

User avatar
miscelano
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 663
Joined: 06 Aug 2006 14:39
Location:
Contact:

Post by miscelano »

ειναι γνωστος απατεωνας ο κυριος την εχει πατησει και ενας φιλος μου



User avatar
ZUCCHINI
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 22
Joined: 15 Nov 2009 02:30
Location: THESSALONIKI
Contact:

Post by ZUCCHINI »

Τι ανατολικό τομέα και παπαριές. Λέτε ονόματα μπάς και γλυτώσουν κάποιοι απο τα λαμόγια και τους απατεώνες.



User avatar
miscelano
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 663
Joined: 06 Aug 2006 14:39
Location:
Contact:

Post by miscelano »

[quote:a81c3fd592="ZUCCHINI"]Τι ανατολικό τομέα και παπαριές. Λέτε ονόματα μπάς και γλυτώσουν κάποιοι απο τα λαμόγια και τους απατεώνες.[/quote:a81c3fd592] καραμπαμ κανει ρε καρντασι....εχεις πμ



degrade
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 14
Joined: 18 Jul 2010 10:58
Location: Thessaloniki Greece
Contact:

Post by degrade »

[quote:cf0b2c15cb="miscelano"][quote:cf0b2c15cb="ZUCCHINI"]Τι ανατολικό τομέα και παπαριές. Λέτε ονόματα μπάς και γλυτώσουν κάποιοι απο τα λαμόγια και τους απατεώνες.[/quote:cf0b2c15cb] καραμπαμ κανει ρε καρντασι....εχεις πμ[/quote:cf0b2c15cb]

.... αν θέλεις λεπτομέριες πάρε με τηλ. ή καλύτερα έλα από εδώ .....


Οι νέοι φίλοι είναι σαν τ' ασήμι .... μα χρυσάφι είναι οι παλιοί.
SV2CWV

Post Reply