ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post Reply
User avatar
MarinosPan
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 95
Joined: 30 Jul 2017 11:44
Location:
Contact:

ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by MarinosPan »

Είναι αλήθεια ότι δεν μου αρέσει να ταξιδεύω μόνος…. Αν και το μοναχικό ταξίδι είναι κάτι σαν τον διαλογισμό . Τούτη την φορά όμως υπήρχε λόγος , ήθελα να δω φίλους, έτσι ξεκίνησα Σάββατο πρωί , έφτιαξα βαλίτσα και γεμάτος ενέργεια κινήθηκα προς Αθήνα.



User avatar
MarinosPan
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 95
Joined: 30 Jul 2017 11:44
Location:
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by MarinosPan »

Μέχρι το Κιάτο εθνική…..αλλά κάτι μου έφταιγε, κάτι με τραβούσε , η ψυχή μου έσφιγγε και έτσι αποφάσισα στην Κόρινθο να πέσω στον παλιό δρόμο , πέρασα την γέφυρα στον Ισθμό και συνέχισα τον δρόμο μου , ο οποίος γινόταν όλο και καλύτερος ιδικά μετά την Κινέτα. Με τα πολλά και μετά την Νέα Πέραμο βγήκα στην Εθνική καθώς έπρεπε να μπω στην Αττική Οδό για να φτάσω Παιανία όπου και θα έμενα το βράδυ.
Attachments
forum 1.1.jpg



User avatar
MarinosPan
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 95
Joined: 30 Jul 2017 11:44
Location:
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by MarinosPan »

Την Κυριακή σηκώθηκα νωρίς είχα χρόνο και ο προορισμός κοντά κάπως έπρεπε να γεμίσω την μέρα μου και έτσι ξεκίνησα να ανεβαίνω προς την Πεντέλη μόλις τελείωσαν τα τσιμέντα ξεκίνησαν να εμφανίζονται τα πρώτα χιόνια δεξιά και αριστερά του δρόμου. Κάποια στιγμή το μάτι μου πέφτει σε κάτι παγκάκια που ήταν στα αριστερά του δρόμου , επί τόπου αναστροφή και εμφανίστηκε μπροστά μου μια βρύση , διαβάζω την ταμπέλα και έγραφε ''Πηγή νερού Καρακαντά'' δεν ξέρω τι και πως αλλά ωραία φάση για στάση και την έκανα !
Attachments
20200209_105203.jpg
forym 2.JPG



User avatar
MarinosPan
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 95
Joined: 30 Jul 2017 11:44
Location:
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by MarinosPan »

Αφού χάζεψα λίγο συνέχισα το ταξίδι μου και επειδή μου άρεσε που είδα χιόνι αποφάσισα να ανέβω και την Πάρνηθα προς την Ιπποκράτειο Πολιτεία με σκοπό να πέσω στην Μαλακάσα . Όσο ανέβαινα γίνονταν όλο και πιο ωραίο με χιονάκι δεξιά αριστερά , η ώρα είχε περάσει , ο ήλιο είχε ανέβει αρκετά και μετά από κάποια στιγμή τα δέντρα σκέπαζαν τον δρόμο , το χιόνι που ήταν πάνω στα κλαδιά έλιωνε και έπεφτε πάνω στον δρόμο ενώ περνούσα με την μηχανή μου από κάτω , δεν άντεξα έκανα στάση !
Attachments
20200209_113759.jpg



User avatar
MarinosPan
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 95
Joined: 30 Jul 2017 11:44
Location:
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by MarinosPan »

Γεμάτος από τις ωραίες εικόνες συνέχιζα να κατηφορίζω , στην Μαλακάσα βγήκα στην εθνική και τράβηξα προς Χαλκίδα συνέχισα όλο ευθεία και βρέθηκα στην Δροσιά , το παραλιακό χωριό που αποτελούσε τον προορισμό μου για αυτό το Σαββατοκύριακο .
Attachments
DSC_0739.JPG



User avatar
korobilis7
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1344
Joined: 12 Mar 2010 23:42
Location:
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ 2020

Post by korobilis7 »

Ήταν πολύ ευχαριστη η παρουσία σου στην εκδήλωση.
Αναμένω την ώρα που θα ξανακαβαλησουμε μαζί.
Οι κυρίες μας,μας περιμένουν!
Sibiu,Romania
Sibiu,Romania


“Εκείνος που δεν ταξιδεύει, δεν έχει γνωρίσει την αξία των ανθρώπων.”
Μαυριτανική παροιμία.

Post Reply