Πανελλήνιο Κύπελλο Trail Ride 2008 - 1ος αγώνας 17/2

Post Reply
drmel
Νέοπας
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2008 18:46
Location:
Contact:

Πανελλήνιο Κύπελλο Trail Ride 2008 - 1ος αγώνας 17/2

Post by drmel »

Με «διπλή» οργάνωση και νέες κατηγορίες!


Το Κύπελλο Trail Ride 2008 αλλάζει ριζικά από την νέα χρονιά. Οι πολλοί -και συχνά με διαφορετικού είδους μοτοσυκλέτες- συμμετέχοντες, επέβαλλαν αλλαγές στην δομή κατηγοριών και διαδρομών!

Η τάση μιας μεγάλης μερίδας αναβατών ήθελε να υπάρχει συχνά ευκολότερη διαδρομή, ώστε να μπορούν να συμμετέχουν και βαρύτερες μοτοσυκλέτες on-off, ακόμη και δικύλινδρες.

Έτσι, στο Off Road Team σκεφτήκαμε να υπάρχουν πλέον δύο διαδρομές, μία «ανοιχτή» χωρίς δυσκολίες για τα μεγάλα On-Off, για τους λιγότερο έμπειρους και τους αναβάτες που απλώς θέλουν να εκδράμουν στο βουνό, και μία πιο «κλειστή» διαδρομή, με αρκετές δυσκολίες, που συχνά θα θυμίζει αγώνες enduro, για τους αναβάτες με πιο ειδικές / «καθαρόαιμες» μοτοσυκλέτες που προτιμούν μια οργανωμένη εντουρόβολτα με την αγαπημένη παρέα τους!

Πάντα μέσα στο παιχνίδι της πλοήγησης, υπό τις οδηγίες του Road Book, που άλλωστε αποτελεί το αλατοπίπερο των Trail Rides, εδώ και χρόνια.

Παράλληλα, αλλάζουν οι κατηγορίες, αφού βασικά προστίθενται οι κατηγορίες των μεγάλων και βαριών On-Off καθώς και η κατηγορία Hobby που θα ακολουθεί την διαδρομή απλώς για βόλτα, χωρίς κατάταξη!

Έτσι, συνοπτικά θα υπάρχουν οι εξής κατηγορίες:
Στην Δύσκολη διαδρομή: Pro, Enduro, Veterans.
Στην Εύκολη διαδρομή: Big On-Off, Light, Quad, και η Hobby (χωρίς χρονομέτρηση)

Ειδική μνεία θα γίνεται στις γυναίκες αναβάτες καθώς και σε άλλες ιδιαίτερες συμμετοχές, ενώ θα βραβεύβεται πάντα το πολυπληθέστερο Team!


Η αρχή θα γίνει με το 1ο Trail Ride για το 2008, στον ορεινό όγκο του Πατέρα, με αφετηρία και τερματισμό την Ελευσίνα, στις 17 Φεβρουαρίου.
Με κοινή αφετηρία, αλλά διαφορετική – παράλληλη πορεία, οι συμμετέχοντες θα ανέβουν στο χιονισμένο Πατέρα, οι μεν από βατούς χωματόδρομους, οι δε από περιπετειώδη μονοπάτια! Θα επισκεφτούμε απομακρυσμένα μοναστήρια και κρυφά εκκλησάκια, μέχρι να καταλήξουμε στα Βίλια, από όπου θα αρχίσει ο δρόμος της επιστροφής προς την Αγ. Σωτήρα όπου μέσω Μάνδρας θα επιστρέψουμε στην Ελευσίνα.


Θα υπάρχει η διαρκής και συνεχής υποστήριξη σε όλο το μήκος των διαδρομών από άτομα της οργάνωσης, με μοτοσυκλέτες και οχήματα 4Χ4, ώστε να μην χρειαστεί να βρεθεί κανείς σε δύσκολη θέση (κι αν βρεθεί να αντιμετωπιστεί το συντομότερο δυνατόν). Επίσης, έχει προβλεφθεί οδική βοήθεια σε περίπτωση βλάβης οχήματος!


Σας περιμένουμε λοιπόν και πάλι στην έναρξη ενός πετυχημένου θεσμού στη μοτοσυκλέτα, με νέες ιδέες, κατηγορίες και διαδρομές, για να σας «βάλουμε» στο παιχνίδι της πλοήγησης και της οδήγησης enduro!


Αρωγοί του Πανελληνίου Κυπέλλου Trail Ride 2008 είναι το Moto Χατζηγεωργίου, η MAKAN Touratech Hellas, τα εργαλεία Ceta Form της ATC, τα πλυστικά μηχανήματα της Petaco, η ART Metron, η Michelin, το περιοδικό 0300, το www.motorsite.gr, και οι Εθελοντές Σαμαρίτες του Ερυθρού Σταυρού.



Από το Off-Road Team
Fax: 2105127532 Tel: 6940006998
Email: trail@trailride.gr
Web: www.trailride.gr



User avatar
XRVeterans
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 43
Joined: 07 Jun 2007 22:02
Location:
Contact:

Post by XRVeterans »

Προεδρα εγω ειμαι μεσα.Η αφρικανα μου ομως θελει παρεα.
Θα ερθεις???? :roll:



User avatar
goldman
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 186
Joined: 23 Nov 2005 14:11
Location:
Contact:

Post by goldman »

Σαφως και θα ειμαι εκει και η λεσχη θα δηλωσει τη παρουσια της με αγωνιζομενους και θεατες...........
Θα μαθουμε λεπτομερειες για το συγκεκριμενο event και θα σας ενημερωσουμε για ολα.........


ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ! ! !

User avatar
XRVeterans
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 43
Joined: 07 Jun 2007 22:02
Location:
Contact:

Post by XRVeterans »

Για λεπτομερειες διαβασε ποιο πανω.
Το θεμα ειναι να εχουμε συμμετοχες απο το club.

Μια και το τερεν ευνοει τα μεγαλα on-off ειναι ευκαιρια να ερθουν και οσοι τους αρεσουν η χωματινες διαδρομες.



User avatar
nickygr
Super Χρήστης
Super Χρήστης
Posts: 206
Joined: 12 Sep 2005 08:09
Location: ATHENS
Contact:

Post by nickygr »

MESA EIMAI KI EGO ANTE NA PERASOUME KAI KAPOS DIAFORETIKA.


AFRICA GIA PANTA

User avatar
XRVeterans
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 43
Joined: 07 Jun 2007 22:02
Location:
Contact:

Νεοτερα απο την οργανωση

Post by XRVeterans »

Μιλωντας σημερα με τον οργανωτη μου ειπε οτι για την συμμετοχη οποιουδηποτε θελει να λαβει μερος στο trail ride βασικη προυποθεση για λογους ασφαλειας ειναι να εχει τον απαραιτητο εξοπλισμο οπως κρανος,γαντια,επιαγκονιδες,επιγονατιδες και μποτες.



$py

Re: Νεοτερα απο την οργανωση

Post by $py »

[quote:7f427dd293="XRVeterans"]Μιλωντας σημερα με τον οργανωτη μου ειπε οτι για την συμμετοχη οποιουδηποτε θελει να λαβει μερος στο trail ride βασικη προυποθεση για λογους ασφαλειας ειναι να εχει τον απαραιτητο εξοπλισμο οπως κρανος,γαντια,επιαγκονιδες,επιγονατιδες και μποτες.[/quote:7f427dd293]



Και χωμάτινα λάστιχα :wink:



drmel
Νέοπας
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2008 18:46
Location:
Contact:

Re: Νεοτερα απο την οργανωση

Post by drmel »

Αναβολή για 24/2

To 1o Trail Ride αναβάλλεται λόγω κακοκαιρίας για την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου. Δυστυχώς ο καιρός δεν μας κάνει το χατίρι, και η "εύκολη" διαδρομή είναι για την ώρα απροσπέλαστη από κάποιες μοτοσυκλέτες και από ορισμένα επίπεδα οδηγών. Η "Δύσκολη" -για την ώρα- καλά κρατεί...
Τα δελτία καιρού είναι πλέον απαισιόδοξα, όχι μόνο για την Κυριακή, αλλά το -χειρότερο- το Σάββατο, που πιθανόν να "φορτώσει" χιόνι την διαδρομή.
Προκειμένου λοιπόν να βρισκόμαστε ΟΛΟΙ μαζί, και να διασκεδάζουμε περισσότερο από την απαραίτητη -και απαιτούμενη- ταλαιπωρία που διαφαίνεται να "τραβήξουμε", η οργανωτική ομάδα του Off Road Team αποφάσισε την αναβολή του Trail Ride για την άλλη Κυριακή.

Όσοι από τους έχοντες δηλώσει συμμετοχή επιθυμούν να την ακυρώσουν, παρακαλώ να ειδοποιήσουν με fax στο 210 5127532 ή με email στο trail@trailride.gr

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Για το Off Road Team
Δημήτρης Αθανασουλόπουλος
Μελέτης Σταμάτης



drmel
Νέοπας
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2008 18:46
Location:
Contact:

Νεοτερα απο την οργανωση

Post by drmel »

Ο αγώνας της Ελευσίνας θα διεξαχθεί κανονικά στις 24/2.
Η ώρα και ο τόπος εκκίνησης θα ανακοινωθούν αύριο.



gmeles
Νέοπας
Posts: 8
Joined: 01 Nov 2006 11:16
Location:
Contact:

Post by gmeles »

Που ησασταν? Εγω ετρεξα, αλλα δεν ειδα αλλον αφρικανο εκει....

[img:758e6133a3]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00424.jpg[/img:758e6133a3]



User avatar
XRVeterans
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 43
Joined: 07 Jun 2007 22:02
Location:
Contact:

Post by XRVeterans »

Ωραιος φιλε.μπραβο. :P
Δυστυχως λογω αλαγης της ημερομηνιας του αγωνα(μεταφερθηκε μια εβδομαδα μετα) ημουνα εκτος Αθηνων.
Δεν πειραζει.Θα τα πουμε στον επομενο αγωνα. :)



$py

Post by $py »

gmeles για πεσμας εντυπώσεις από τον αγώνα. Βγήκε εύκολα η διαδρομή?

Τι λαστιχάκια φοράς?

Ελπίζω από το Μάιο να υπάρχει άλλη μια ¶φρικα στη παρέα.



gmeles
Νέοπας
Posts: 8
Joined: 01 Nov 2006 11:16
Location:
Contact:

Post by gmeles »

[quote:19a806d480="$py"]gmeles για πεσμας εντυπώσεις από τον αγώνα. Βγήκε εύκολα η διαδρομή?

Τι λαστιχάκια φοράς?

Ελπίζω από το Μάιο να υπάρχει άλλη μια ¶φρικα στη παρέα.[/quote:19a806d480]

Φοραω Continental TKC 80 και επειδη δεν υπαρχουν πλεον στην Ελλαδα τα επομενα θα ειναι τα Karoo T :wink:

[b:19a806d480]Αντιγραφω τις εντυπωσεις μου απο διπλανο φορουμ...[/b:19a806d480]


Πολυ καλη φαση!!!! Οποιος ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΧΩΜΑ [/B]ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!
Ειναι τελεια εμπειρια, τελος!

Ας ξεκινησουμε....


Κυριακη πρωι λοιπον, ξυπναω απο τις 6.00, πινω καφε και ετοιμαζομαι ωστε να ειμαι στην Μανδρα στις 8.00 που ειχαμε δωσει ραντεβου. Φτανω πρωτος και αραζω πινοντας καφεδακι μεχρι να ερθουν και οι υπολοιποι...Λιγο μετα ερχεται και ο Τασος. Πηγαμε και πηραμε τα νουμερα και τα roadbook του αγωνα!
Τοποθετοντας το πρωτο roadbook στην αφρικανα απο την απειρια μας στο θεμα το σκισαμε :42270:
Δευτερο roadbook λοιπον και δευτερη προσπαθεια τοποθετησης, αυτην την φορα το τοποθετησαμε! Καναμε ενα λαθος βεβαια που φανηκε στην πορεια.....
[img:19a806d480]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00422.jpg[/img:19a806d480]
[img:19a806d480]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00419.jpg[/img:19a806d480]
[img:19a806d480]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00420.jpg[/img:19a806d480]
Αργοτερα ηρθαν και οι υπολοιποι!! GFiotakis, Yotis και Odontiatros ηταν εκει!!
Γιατρε σορυ που δεν σε χαιρετισα φευγοντας, αλλα πανω στον πανικο ξεχαστηκα!geia
Με το νουμερο 6 ξεκιναει ο Τασος και πισω του με το νουμερο 7 παω εγω.
Φτανωντας στην εκκινηση μου λεει ο υπευθυνος οτι δεν πρεπει να ξεκινησω!!:nono:
Γιατι?? απανταω....
Τα λαστιχα σου μου λεει δεν ειναι καλα....
Λεω ρε παιδια, ειμαι εδω 2 ωρες, τωρα τα ειδατε? Με αυτα τα λαστιχα εχω παει αρκετες εντουροβολτες και εδω δεν ηρθα για να φαω τα μουτρα μου, αλλα για την εμπειρια....
Με τα πολλα με αφησαν να ξεκινησω!!
Τα παιδια με περιμεναν λιγο πιο πανω και ετσι ξεκινησαμε ολοι μαζι τον πρωτο μας αγωνα!!!!!

Δεν προλαβαινουμε να διανυσουμε 5χλμ και πεφτουμε μεσα σε ενα πολυ μικρο μονοπατι με ενα τεραστιο νεροφαγωμα στην μεση!!:42270:
Ο Τασος πεφτει αφου ενα ΚΤΜ 990 του εκοψε την φορα, εγω πισω του εχω αφησει αρκετη αποσταση και σταματαω σε σημειο οπου θα μπορεσω να ξαναξεκινησω....
Καποιοι αλλοι ομως δεν εκαναν το ιδιο....
Ο Τασος το σηκωνει και συνεχιζει τα HP2 και τα ΚΤΜ ομως που ακολουθησαν χωρις να μας αφησουν να φυγουμε και να ξεμπλοκαρουμε το μονοπατι επεφταν το ενα μετα το αλλο με αποτελεσμα και το μονοπατι να κλεινουν και να καθυστερουν τους παντες πισω τους....Ειχαμε μαζευτει καμια 10αρια μηχανακια εχει περιμενοντας αυτους που και καλα “περναω απο παντου” να μας ξεκολλησουν....Τεσπα, αγωνας ειναι σκεφτομαι και δεν ερχονται ολοι οπως εγω για το χαβαλε....
Πρεπει να μειναμε κανα 15λεπτο εκει περιμενοντας και μη μπορωντας να βοηθησουμε για να ξεκολλησουν. Εκανα προσπαθειες να παρκαρω στην ακρη την αφρικανα και να κατεβω να βοηθησω και γω, αλλα ηταν τετοιες οι συνθηκες που ηταν αδυνατον να παρκαρεις και να κατεβεις για να βοηθησεις!!!! Ο μονος που μπορεσε να κατεβει για βοηθεια ηταν ο Γιωτης που ηταν χαμηλα στο μονοπατι, πριν ξεκινησει το νεροφαγωμα…..
Με τα πολλα ξεκολλαω και γω και λιγο πιο πανω ξανασταματαω για να περιμενω σε μια στροφη σε μονοπατι τον Φιωτακη και τον Γιωτη….
Οσο περιμενα να ερθουν για να παμε μαζι την διαδρομη μπηκαν μπροστα μας 2 γουρουνες που μας ταλαιπωρησαν και καθυστερησαν ακομα περισσοτερο!!
Οι γουρουνες ισα που χωραγαν να περασουν από το μονοπατι και οοοολο το κομβοι πηγαιναμε με πολύ μικρη ταχυτητα και μη μπορωντας να περασουμε τις γουρουνες…
Το μονοπατι κατηφορικο με ΚΟΤΡΩΝΑ κατω…
Αφου ανοιξε ο δρομος τις περασαμε και φυγαμε μπροστα.
Λιγο ποιο κατω, σε ένα οικισμο μεσα χαθηκαμε για λιγο παρεα με πολλους αλλους και γρηγορα ξαναβρηκαμε τον δρομο μας.
Συνεχιζουμε και λιγο ποιο κατω το roadbook μας βαζει σε ένα χωραφι να το περασουμε καθετα και να βγουμε στον απεναντι δρομο. Βγαινουμε και συνεχιζουμε την πορεια μας με βαση το roadbook. Λιγο ποιο πανω νιωθω το τιμονι να παιζει μπρος πισω και σταματαω να σφιξω τις βιδες της βασης που μαλλον χαλαρωσαν στα προηγουμενα μονοπατια-χωραφια…
Σφιγγουμε και συνεχιζουμε παντα παρεα με Γιωτη και Φιωτακη. Και οι δυο μου ελεγαν να μην τους περιμενω και να συνεχιζω τον αγωνα, αλλα εκει βρισκομουν όχι για την θεση αλλα για την εμπειρια! Ετσι σε κάθε «περιεργη» διασταυρωση τους περιμενα να ερθουν και να πηγαινουμε παρεα….
Συνεχεια στον αγωνα λοιπον, λιγο ποιο πανω το εδαφος πλεον εχει γινει αρκετα σαθρο και χορευοντας πανω στις πετρες ανεβαιναμε το βουνο, η πτωση δεν αργησε να ερθει ευτυχως χωρις καμια απωλεια….κατι καθαροαιμα που πηγαιναμε παρεα σταματησαν και με βοηθησαν να σηκωσω την αφρικανα από κατω και συνεχισαμε ολοι μαζι.
Το roadbook από την πτωση ξεπιαστηκε και δεν γυριζε με το ένα χερι. Επρεπε να του ειχαμε βαλει λιγο ταινια για να μην φυγει, αλλα που να το ξερεις??
Από εκει και μετα οποτε χρειαζοταν να το γυρισω (κάθε 500μετρα δηλαδη) επρεπε πρωτα να λασκαρω το κατω μερος για να μπορει να γυρισει από το πανω….
Σιγα τα ουα, δεν τρεχουμε για θεση λεμεεεε!!!
Αμεσως μετα το σαθρο εδαφος μπηκαμε σε λιγο πηλο που μετατραπηκε σε χιονολασπη πριν κατεβουμε το βουνο από την πισω του πλευρα και βγουμε σε ασφαλτο μεχρι το επομενο ΣΕΧ. Σταση για τσιγαρο και για νερο.
Εκει συναντησαμε και τον Morori και αφου αστειευτηκαμε για λιγο συνεχισε την πορεια του λιγο πριν από εμας…
Δεν περνανε 10λεπτα και συνεχιζουμε και μεις. Με το που ξαναπαταμε χωμα βρισκεται το 2ο ΣΕΧ. Σταματαω και μου ζηταει το παιδι την καρτα για να γραψει πανω τον χρονο μου. Ψαχνω στις τσεπες μου, τιποτα. Στο τσαντακι, τιποτα. Που είναι η καρτα? ΟΕΟ? Πουθενα, την εχασα! Δεν πειραζει μου λεει το παιδι, θα τον γραψω εγω εδώ στα χαρτια μου ουτως ή άλλος….
Συνεχιζουμε και αυτή την φορα εχω λυσσαξει, λιγο το τοπιο, λιγο το τελειο χωμα, λιγο η διαθεση και εχω βρεθει με γεματη 3η να κατεβαινω το βουνο….καπου εκει χασαμε μια τουλιπα η οποια όμως δεν μας στοιχισε και τιποτα απΆότι ξερω πλεον…
Βγαινουμε ξανα ασφαλτο και ψαχνουμε την επομενη τουλιπα. Το χασιμο μιας πριν μας πηγε από αλλον δρομο και ετσι πλεον εχουμε μπερδευτει λιγο, αλλα ευκολα σχετικα ξαναβρισκομαστε στην διαδρομη.
Ολοι μαζι ακομα συνεχιζουμε μεχρι που συνανταμε κατι καθαροαιμα ξανα και πηγαινουμε παρεα….ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Βγαινουμε σε μια πεδιαδα με χιονολασπη κατω και εχω αφησει ξανα Γιωτη και Φιωτακη πισω, ακολουθουσα τα μικρα, κατι το οποιο πηγε να μου στοιχισει μια εντυπωσιακη τουμπα που γλυτωσα καθαρα από τυχη…
Πηγαινοντας στην πεδιαδα, ειχα ξανα γεματη τριτη και ο δρομος ηταν στεγνος κατω. Ξαφνικα το στεγνο γινεται πηλος και η αφρικανα μπαινει μεσα με καμια 80αρα στο κοντερ….Φανταζεσται τι ακολουθησε….Αλλου η μουρη, αλλου ο κωλος. Από ακρη σΆακρη του δρομου. Εχω βρεθει πανω της, να κραταω το τιμονι και να ειμαι ετοιμος για εγκαταλειψη σκαφους σε περιπτωση που χρειαζοταν!! Ευτυχως δεν επεσα και συνεχισα με τα παιδια με τα καθαροαιμα.
Ηταν 6 ατομα με CRF, CR, YZ, μια καθαροαιμη γουρουνα και ένα KLE.
Εχουν χασει τον δρομο και εχουμε ολοι μαζι χωθει σε έναν λοφο. Ηταν η μοναδικη φορα στον αγωνα που με επιασε φοβος….Κατω φυτευτη ΚΟΤΡΩΝΑ χωρις κενα χωματος, θαμνοι, και ένα μονοπατι που και με τα ποδια δυσκολα περνας!
Το ένα παιδι με το CRF μου λεει «ρε φιλε, που την πας, εδώ δεν περναμε ουτε εμεις!!» και τι να κανω του λεω? Εσας ακολουθω τοση ωρα!
Ευτυχως ξαναβρηκαμε τον σωστο δρομο, η αφρικανα κοπαναγε αποκατω στις κοτρωνες σαν τρελλη μεχρι να ξαναβρουμε ιχνος δρομου….
Συνεχιζουμε με τα παιδια λοιπον και εχουμε βγει σε ένα χωματοδρομο πλεον με πηλο κατω.
Σε καποια φαση τους βλεπω να σταματανε και να κανουν αναστροφη. Κοιταω το roadbook μου και τους λεω «ρε παιδια, καλα παμε, στα 500 μετρα είναι ο δρομος για το υδραγωγειο που ψαχνουμε» Δεν συμφωνησαν και εκει εκανα το λαθος να εμπιστευτω τους πολλους και να μην ακολουθησω την δικια μου αποψη. Λεω δεν μπορει 6 ατομα να λενε αυτό και εγω να εχω το δικιο και μαλιστα στον πρωτο μου αγωνα…Και όμως, αν πηγαινα ευθεια όπως ελεγα θα τερματιζα κανονικα…..
Τεσπα, μαθηματα και εμπειριες είναι αυτές. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ!!!
Γυρνοντας προς τα πισω ξαναβρισκομαστε με Γιωτη και Φιωτακη που ειχα αφησει πισω εδώ και καμποση ωρα. Ολοι μαζι πλεον ανεβαινουμε μια ανηφορα με πηλο ακουγοντας τον τυπο με το YZ που ειχε δει λεει τα σημαδια στα δεντρα (ποια σημαδια?? Των ορειβατων βεβαια!!!)
Προφανως και ηταν λαθος ο δρομος και προφανως κατεβηκαμε τον πηλο γλυτωνοντας πολλες τουμπες….
Στον αρχικο δρομο ξανα, τα παιδια λενε εμεις θα παμε δεξια, από δω λεει είναι το σωστο.
Λεω παιδια, αριστερα είναι το σωστο.
Καταληξαμε να χωριστουμε οι μεν δεξια και οι δε αριστερα.
Σταματαμε να ξεκουραστουμε για λιγο και πηραν τηλεφωνο από την διοργανωση να δουνε που βρισκομαι. Με τοσα χασιματα που ειχαμε, ειχε περασει η ωρα. Βαλτε και το γεγονος ότι πρακτικα δεν ετρεχα, αλλα εκανα μια βολτα με τους φιλους μου, ε ανυσηχησαν οι ανθρωποι xaxaxaxaxa
[img:19a806d480]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00425.jpg[/img:19a806d480]
[img:19a806d480]http://i270.photobucket.com/albums/jj10 ... C00424.jpg[/img:19a806d480]
Από λαθος, όπως επισης τωρα εμαθα, μου λενε στο τηλεφωνο ότι επρεπε ηδη να εχω περασει το 3ο ΣΕΧ συμφωνα με την τουλιπα που βρισκομουν. Εγω δεν το ειχα περασει και με ρωτησαν αν θελω να εγκαταλειψω και να γυρισω πισω. Συμφωνησα νομιζοντας ότι παω τελειως λαθος και δεν ειχε νοημα.
Όμως τελικα το 3ο ΣΕΧ ηταν μπροστα μας και θα το περναγαμε αν συνεχιζαμε….
Και τι πειραζει όμως? Η εμπειρια εμεινε και ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!


Φτανοντας στον τερματισμο βρηκαμε και τον Τασο και καθισαμε ολοι μαζι για φαγητο!!
Για την ιστορια, τα καθαρα που ακολουθησαμε ως εμπειρους ηρθαν μια ωρα μετα από εμας!



Συνοψιζοντας:
Απιστευτη εμπειρια που αξιζει να κανει οποιος γουσταρει χωματα!!
Η πλοηγηση με roadbook θελει εμπειρια, δεν είναι κατι απλο που ΚΑΙ εγω νομιζα.
Αν θα ξαναπαω? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΝΑΙ!!!!
Αν θα το προτεινα? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΝΑΙ!!!!



$py

Post by $py »

Μπράβο ρε gmeles




(μα καλά δεν έχει emoticons με μπύρες???απαράδεκτο :P )



Post Reply