ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ - 670 ΚΜ

Post Reply
User avatar
koursaros
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 152
Joined: 30 Jul 2009 07:45
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Contact:

ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ - 670 ΚΜ

Post by koursaros »

Τρελοί καβαλάρηδες χαιρετώ σας !

Εδώ και καιρό μου΄χει καρφωθεί η ιδέα να κάνω το γύρο της Κρήτης και τώρα που πήρα το νέο μου πιπίνι (BMW 1100 RS) λέω να την υλοποιήσω. Το αρχικό πλάνο είναι να το κάνω μόνος μου αλλά αν κάποιος έχει 4 μερούλες ελεύθερες και καμιά 400ρα Ε (τόσο υπολόγισα το ταξίδι με τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια , βενζίνες και μάσα ) περίσσευμα πολύ ευχαρίστως να ακολουθησει.
Οι διανυκτερεύσεις στην Κρήτη (πέρα των 2 που θα είναι στο βαπόρι) θα είναι 3 και θα είναι αποκλειστικά με σκηνή Camping. Φαγητό , θα περιοριστώ στα άκρως απαραίτητα και οικονομικά (κάνα σουβλάκι , καμιά κονσέρβα κτλ). Έχω και ένα ξάδελφο που έχει αράξει το τροχόσπιτο στην Τρυπητή (2η διανυκτέρευση) και θα παιχτεί τρελό πανσετιδιο στα κάρβουνα.

Πιο αναλυτικά :
Αναχώρηση Πέμπτη 30/6/2011 βράδυ από Πειραιά Για Ηράκλειο

1η ημέρα : Ηράκλειο , ¶γιος Νικόλαος , Σητεία , Βαι , Κάτω Ζάκρος (1η διανυκτέρευση) =193 χλμ

2η ημέρα : Κάτω Ζάκρος , Μακρυγιαλος , Ιεράπετρα , Κερατοκαμπος , Τσουτσουρος , Τρυπητή (2η Διανυκτέρευση) = 192 χλμ

3η ημέρα : Τρυπητή , Λέντας , Καλοί λιμένες , Μάταλα(3η διανυκτέρευση)=84 χλμ

4η ημέρα : Μάταλα , Αγία Γαλήνη , Φραγκοκαστελο , Αση γωνιά , Λίμνη Κουρνα , Σούδα=201 χλμ

Επιστροφή Δευτέρα 4/7/2011 βράδυ από Σούδα για Πειραιά.

Τη διαδρομη μπορειτε να τη δειτε εδω


Ενημερωτικά να αναφέρω για τους τυχών ενδιαφερομένους ότι τέτοια εποχή οι θερμοκρασίες που παίζουν νότια Κρήτη ειδικότερα είναι τρελές (40 φευγαριζουν για πλάκα)

Μετά την επιστροφή photos & σχόλια.


Ο ΔΡΟΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΡΟΔΑ , ΚΑΙ Η ΡΟΔΑ ΜΥΑΛΟ

User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »



Θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη να σηκωθείς αν πέσεις, παρά να μην πέσεις.
''MIKΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ''

User avatar
koursaros
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 152
Joined: 30 Jul 2009 07:45
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Contact:

Post by koursaros »

[quote:76e53ac353="africanos31"]http://www.youtube.com/watch?v=Es4ubq2z ... r_embedded[/quote:76e53ac353]

ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΞΕΡΩ , ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΘΥΜΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΔΤΙΔΑΣ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΡΘΩ. ΑΝ ΚΑΙ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ... ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΥΜΑ.


Ο ΔΡΟΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΡΟΔΑ , ΚΑΙ Η ΡΟΔΑ ΜΥΑΛΟ

User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »

Ακομα καλυτερα να σαι ΄χύμα.... :wink:


Θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη να σηκωθείς αν πέσεις, παρά να μην πέσεις.
''MIKΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ''

greko138
Super Χρήστης
Super Χρήστης
Posts: 326
Joined: 10 May 2009 01:44
Location:
Contact:

Post by greko138 »

poly kala kans filaraki.... etsi mesa stin trela :wink:
se goustarw k se zilevw... xronos niok :(


thelw diakopes

User avatar
koursaros
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 152
Joined: 30 Jul 2009 07:45
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Contact:

Post by koursaros »

ΑΣΤΑ GRECO Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΟΥ ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΜΕ 12 ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ , 2 ΜΩΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ (ΜΕ ΟΛΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ). ΙΟΥΝΙΟ - ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΛΩΝΙΑ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΕΞΟΔΟ ΡΕ Γ@@@ ΤΟ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΕΝΑ , (Sirmione, Grotte di Catullo) , ΑΠΟ BARI. ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΟΝΤΑ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΑΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑ , Η ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΒΕΝΕΤΙΑ


Ο ΔΡΟΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΡΟΔΑ , ΚΑΙ Η ΡΟΔΑ ΜΥΑΛΟ

User avatar
Speric
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 33
Joined: 07 Apr 2011 19:16
Location:
Contact:

Post by Speric »

[quote:cfcbca96d2="africanos31"][/quote:cfcbca96d2]

Εεεετσι αυτη ηταν ωραια βολτιτσα,με μπολικο κοσμο :D
Ειμαι και σε φωτο με το κιτρινο μου brosακι :oops:



Post Reply