Γενικά και λίγο από όλα!

User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

[quote:c0e80ec5c7="j.honny"]
Καθώς επίσης και στο άλμπουμ με τις φωτό δεν έχει delete από το χρήστη που την ανέβασε για να μπορεί να τη σβήσει σε περίπτωση λάθους ή για οτιδήποτε άλλο. :?: :?:[/quote:c0e80ec5c7]

Έχει Delete, εγώ που ανέβασα κατά λάθος μια διπλή φωτογραφία την έσβησα κανονικότατα! Μιλάμε πάντα για το Αlbum έτσι? Και για την ακρίβεια είναι κάτω από οποιαδήποτε φωτογραφία έχουμε ανεβάσει στο πρώτο παράθυρο μόλις πατήσουμε το κουμπί Personal Album. Εκεί λοιπόν θα βρεις κάτω από την φώτο σου τις επιλογές edit/delete.


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

User avatar
Manuel650
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 762
Joined: 31 Mar 2008 23:12
Location: Ρέθεμνος
Contact:

Post by Manuel650 »

[quote:ed46b9a5b2="xrvclub"]Τα περισσότερα περί αναβάθμισης είναι του φίλου aposperiti (όλα σωστά και απολύτως τεκμηριωμένα)..Οι φωτό καλά θα είναι να μπαίνουν στο album.Όσο για το 1 GB ..οι διάφοροι servers που σε φιλοξενούν σου δίνουν και μιά χωρητικότητα..Η δικιά μας είναι ή παραπάνω..Εάν λοιπόν κάποιος θέλει να σας δώσει μια προσφορά για φιλοξενήσει την σελίδα αυτός τότε αναφέρετε την χωρητικότητα,τους περίπου 4000 εγεγραμμένους Users,τα 1500 περίπου χτυπήματα τη ημέρα ,τα 2000 αρθρα με 17200 Topics και ο χρόνος ανταπόκρισης της είναι περίπου 0.3 δευτερόλεπτα και πείτε του να σας πεί το ανάλογο χρηματικό κόστος..Και μεσά σε αυτό να συμπεριφθεί και το κόστος συντήρησης της βάσης ,όλα τα θέματα ασφάλειας σύν την κατασκευή της ιστοσελίδας...Αυτά και εδώ είμαστε για οτιδήποτε θελήσετε...

ΥΓ.Να τονίσω ότι όλα αυτά καλύπτονται από το ταμείο της λέσχης.Οπότε για ολα αυτά που έχει καταφέρει η λέσχη τόσα χρόνια τα έχει καταφέρει με τη βοήθεια των μελών της......Και όπως ξέρετε ότι όσο πιο πολλά συνεπή μέλη έχει τόσο πιο εύκολα καλύπτει και τις υποχρεώσεις της....Υγεία σε όλους και μακάρι να τα λέμε όλοι από κοντά..[/quote:ed46b9a5b2]

Αγαπητέ xrvclub ευχαριστούμε για τις διευκρινήσεις.
Κατ'αρχήν να δηλώσω άσχετος με τα κομπουτερικά(και λόγω ηλικίας) αλλά μου φαίνεται ότι το 1GB χώρος για τη φιλοξενία του Forum είναι λίγο. Έχουμε φτιάξει με 2-3 φιλαράκια ένα site(για Africa) και έχουμε φιλοξενία σto server της Forthnet 1GB το οποίο έχει γεμίσει για πλάκα. Είναι πολύ λίγο. Δηλ. αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει limit για upload φοτο 2ΜΒ?(σε παρακαλώ μή μου πεις να βάζουμε τις φοτό στο άλμπουμ. ΕΔΩ, ΣΤΑ ΠΟΣΤ, ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ.)
Ζούμε στην εποχή που(ευτυχώς ή δυστυχώς) η εικόνα έχει επικρατήσει του λόγου. Δεν γίνεται λοιπόν ένα forum και δή για μηχανάκια να μην δίνει τη δυνατότητα στους χρήστες του να φορτώνουν unlimited τις φοτο από τις αγαπημένες τους και να γουστάρουν. Γιατί να τρέχουμε σε άλλα forum όπως το moto.gr για να βάζουμε πχ. τις φωτό από το restoring που με κόπο κάναμε ή μιας ωραίας εκδρομής? ¶σε που τρώμε και ακατάσχετο spam από κατόχους άλλων μοντέλων με αποτέλεσμα κάθε συζήτηση να καταλήγει σε χαβαλέ. Η απουσία φοτο από το Forum αφαιρεί τη ζωντάνια του με αποτέλεσμα οι συμμετέχοντες να βαριούνται γρήγορα και να την κάνουν...
Γιαυτό λοιπόν θα πρότεινα να δοθεί ιδιαίτερη προτεραιότητα σ'αυτό το θέμα. Συμμετέχω και στο http://www.xrv.org.uk/ και νομίζω ότι για να δώσουν τη δυνατότητα ανάρτησης φοτο ζητάνε 8 ή 10 ευρώ το χρόνο(διορθώστε με αν κάνω λάθος). Τα χρήματα αυτά τα δίνω ευχαρίστως για να ποστάρω 2-3φορές το χρόνο. Πιστεύω ότι και άλλοι κάνουν το ίδιο. Μήπως αυτό θα ήταν μιά καλή ιδέα για να βρεθούν τα έξοδα του hosting?
Επίσης έτσι αποσυνδέεται η σχέση μέλος της λεσχης -μέλος του Forum.
Υπάρχει κόσμος που θα ήθελε να συμμετέχει σε ένα ενδιαφέρον Forum χωρίς να είναι μέλος της λέσχης. Είτε γιατί δεν μπορεί λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων(όπως ο γράφων), είτε γιατί μένει εκτός Αθηνών, είτε γιατί δεν γουστάρει βρε αδερφέ μου τέλος πάντων. Και να μην ξεχνάμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων XRV δεν είναι πλέον 20άρηδες με ότι αυτό συνεπάγεται.

ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΛΟΙΠΟΝ UNLIMITED FOTO ΣΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ.

Ευχαριστώ για την ανοχή σας.
:D



User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

Μιας και μπήκαμε σε μια σειρά και φτιάχνουμε κατάλογο αλλαγών-αναβαθμίσεων δείτε και την ιδέα που αφορά τα αυτοκόλλητα με το λογότυπο και το club μας από κάτω. Είναι πολύ καλό γιατί έτσι εκτός του ότι θα αναγνωριζόμαστε και μεταξύ μας αφού άμα βλέπουμε κάτι τέτοιο στον δρόμο θα παίρνουμε το θάρρος να ανοίγουμε κουβέντα με τον οδηγό αφού θα είμαστε στο ίδιο club αλλά είναι δωρεάν διαφήμιση αφού όλο και κάποιος θα το δει σε κάποιο φανάρι που δε θα είναι μέλος και θα γίνει!

Όχι τρελά πράγματα να κάτι τέτοιο μόνο που κάτω από το λογότυπο θα λέει με το ίδιο στιλ γραμματοσειράς www.africatwin.gr

[img:b2f02e9e82]http://img178.imageshack.us/img178/3382/logois.jpg[/img:b2f02e9e82]

Uploaded with ImageShack.us


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

User avatar
miscelano
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 663
Joined: 06 Aug 2006 14:39
Location:
Contact:

Post by miscelano »

διορθοστε με αν κανω λαθος αλλα εχω δει αυτοκολητα απ το club...σαν αυτο πανω αριστερα....απο ενα μελος που μου ειχε πουλησει κατι σαμαρια αλλα δεν θυμαμαι ποιος ηταν...νομιζω ο μηχανοβιος...



User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

Το πάνω αριστερά τα σπάει!!!!!! Αν όντος υπάρχουν αυτοκόλλητα με αυτό το λογότυπο και δεν μου το έχετε πει ακόμα θα σας τρελάνω στις απορίες και μάλιστα χωρίς οίκτο! Μέχρι και για συνταγές μαγειρικής θα σας ρωτάω!!!!!!! :twisted:


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

User avatar
miscelano
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 663
Joined: 06 Aug 2006 14:39
Location:
Contact:

Post by miscelano »

χαχα δεν παιζεσαι ρε



User avatar
Africaptan
Super Χρήστης
Super Χρήστης
Posts: 319
Joined: 22 Jan 2010 16:41
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Contact:

Post by Africaptan »

Για ποιο πανω αριστερα μιλατε ρε παιδια;


Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

User avatar
robin
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 111
Joined: 28 Aug 2010 12:12
Location: Athens
Contact:

Post by robin »

προφανώς λέει το κόκκινο τρίγωνο μέσα στο μπλέ τρίγωνο με την μπλέ γραμμή στην μέση.

Αποσπερίτη δεν πάει με τα χρώματα της μοτό σου ρε, αυτο ταιριάζει στο τρικολόρε μόνο.



User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

[quote:0429ab6604="robin"]προφανώς λέει το κόκκινο τρίγωνο μέσα στο μπλέ τρίγωνο με την μπλέ γραμμή στην μέση. [/quote:0429ab6604]

Ναι για αυτό λέμε.

[quote:0429ab6604="robin"]Αποσπερίτη δεν πάει με τα χρώματα της μοτό σου ρε, αυτο ταιριάζει στο τρικολόρε μόνο.[/quote:0429ab6604]

Να του ανάψετε μια λαμπάδα του παιδιού σας έσωσε ούτε και ξέρετε από τι!!!!!! Είδη ετοιμαζόμουν να ποστάρω τις πρώτες 30 απορίες μου με θέματα του στιλ:
1) Πόσα δοντάκια πρέπει να έχει ένα καλό πίσω γρανάζι?
2) Μια καλή αλυσίδα πόσα εφαπτόμενα γατζάκια πρέπει να έχει? Και πόσες μοίρες και εκατοστά πρέπει να έχει από το προστατευτικό της?
3) Γιατί όλοι οι καθρέπτες εκτός των "μαμά" στρίβουν άμα τρέχεις?
4 Γιατί σε εμένα ακούγετε το "Πλουπ" της βεντούζας από την σέλα και σε εσάς όχι?
5) Αν βάλεις προστατευτικά καγκελάκια στα φώτα μπροστά όπου φωτίζεις θα βλέπεις ένα φως σαν σταυρόλεξο? Και αν υπάρξει λακκούβα στα σκοτεινά μέρη του "σταυρόλεξου" και δεν την δεις από ποιον ζητάς ευθύνες?

Αυτό ήταν ένα δείγμα για το τι σας περίμενε....Όμως ο φίλος Αφρικανός Robin σας έσωσε.


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

User avatar
miscelano
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 663
Joined: 06 Aug 2006 14:39
Location:
Contact:

Post by miscelano »

να ναι καλα το παιδι :P :P :P :P :P



User avatar
robin
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 111
Joined: 28 Aug 2010 12:12
Location: Athens
Contact:

Post by robin »

ναι ναι παιδί ο πρόσκοπας ετών 45 νασαστε καλά με κάνατε να αισθανθώ μικρότερος, τελικά καλά έκανα μετα απο τόσα χρόνια και ξανακαβάλησα, αυτά τα φόρουμ σου δίνουν νεότητα

Αποσπερίτη σου έχω νέα, ένα μυστικό που δεν στο λένε ΟΛΟΙ εδω μέσα για να μην τους ταράξεις στις απορίες ....αλλά εγώ λόγω συμπάθειας θα στο πώ να αρχίσεις την διαδικασία ανάκρισης


μιά λέξη θα σου πώ....νίτρο κίτ

τίποτα άλλο

ΥΓ και εσύ και φυσικά και όποιος άλλος φίλος είσαστε προσκαλεσμένοι στο δικό μου φόρουμ www.doberman.gr και οποιοδήποτε πρόβλημα για τους τετράποδους φίλους σας να μου το πείτε να βοηθήσω



User avatar
SV2CWV
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 110
Joined: 26 Sep 2010 09:55
Location: Thessaloniki KN10LO
Contact:

Post by SV2CWV »

[quote:38591228bf="robin"]ναι ναι παιδί ο πρόσκοπας ετών 45 νασαστε καλά με κάνατε να αισθανθώ μικρότερος, τελικά καλά έκανα μετα απο τόσα χρόνια και ξανακαβάλησα, αυτά τα φόρουμ σου δίνουν νεότητα

Αποσπερίτη σου έχω νέα, ένα μυστικό που δεν στο λένε ΟΛΟΙ εδω μέσα για να μην τους ταράξεις στις απορίες ....αλλά εγώ λόγω συμπάθειας θα στο πώ να αρχίσεις την διαδικασία ανάκρισης


μιά λέξη θα σου πώ....νίτρο κίτ

τίποτα άλλο

ΥΓ και εσύ και φυσικά και όποιος άλλος φίλος είσαστε προσκαλεσμένοι στο δικό μου φόρουμ www.doberman.gr και οποιοδήποτε πρόβλημα για τους τετράποδους φίλους σας να μου το πείτε να βοηθήσω[/quote:38591228bf]

Τώρα φίλε μας έστειλες με το site σου !!! Κι εγώ καβαλάω Africa και έχω doberman αρσενικό Αμερικάνικο !!! χα χα χα χα χα


ΠΑΝΤΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΙΑΤΑ Η ΦΡΟΝΗΣΗ
ΟΜΗΡΟΣ Μικρά Ασία περ. 850 π.Χ.
Λαός που δεν σέβεται την ιστορία του και την γλώσσα του εκφυλίζεται...

http://www.youtube.com/watch?v=G6d0Ikic ... re=related

Skype : kostas.devrelis
oovoo : SV2CWV

User avatar
robin
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 111
Joined: 28 Aug 2010 12:12
Location: Athens
Contact:

Post by robin »

Οτι θές απο συμβουλή και βοήθεια μην διστάσεις θα με βρείς εκεί σαν m&f



jokey66
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 944
Joined: 06 Oct 2009 08:06
Location:
Contact:

Post by jokey66 »

Το λογότυπο του site υπάρχει σε αυτοκόλλητο στην λέσχη όπως και μπλούζες κτλ



User avatar
Africaptan
Super Χρήστης
Super Χρήστης
Posts: 319
Joined: 22 Jan 2010 16:41
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Contact:

Post by Africaptan »

Κι με τα Αγγλικα τι θα γινει;
Πρεπει να μαθουμε ξενες γλωσσες τελικα για να ειμαστε σιγουροι γι αυτα που διαβαζουμε;
Για να μη μιλησω για τα greeklish που φυσικα καταλαβαινω οτι το λαθος ειναι του καθε μελους που τα γραφει...


Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

Post Reply