Αλλαγή ονόματος

User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Μόνο που αυτός είναι εκατόνταρχος και όχι ο καίσαρας



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Δεν εχει σημασία ο Καισαρας δεν πρέπει να φαινεται :wink:
Οι Αφρολεριοι ομως τι σου λένε ???? :P :P :P :lol: :lol: :lol:



User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

πσσσστ εσεις εκει σακατ στα νοτια !!

Σας βαρεσε η καψα στη κεφαλη ;;;

Να σας στειλω κομματι βροχα να δροσιστειτε ;;

Αντε παλι θα μπερδευτουν τα "Favorites" και δε θα βρισκω το λινκ !!

:roll: :roll: :evil: :evil: :evil:



User avatar
dimelci
Νέοπας
Posts: 2
Joined: 15 Nov 2006 12:40
Location: Patra
Contact:

Post by dimelci »

AFRICA TWIN CLUB alla tha ebaza simbolo to tsipouropotiro dipla :lol: :lol:



User avatar
zoulou
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 467
Joined: 10 Feb 2009 15:12
Location:
Contact:

Post by zoulou »

Λιιιιιιιιιιγο αργησα να πεσω πανω σε αυτο το θρεντ... αλλα δε πειραζει...καλιο αργα παρα ποτε....

Αν λεω αν ηταν να γινει μια αλλαγη στο ονομα θα να ηταν κανενα πιασαρικο πχ αφρικαραιντερς αλλα νομιζω πως δε χρειαζεται...σε αντιθεση ομως με το σημα....που πιστευω πως πρεπει να το κανουμε λιιιιιιγο πιο ΗΟΝΔΑ...

Αυτα κ καλη χρονια.....

ΠΑΟΚ πανω απο ολα!!!



User avatar
Manuel650
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 762
Joined: 31 Mar 2008 23:12
Location: Ρέθεμνος
Contact:

Post by Manuel650 »

[quote:158876ae38="xrvclub"]
Εάν ενδιαφέρεσαι για την λέσχη της ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ σου μπάικερ ον οφ θα πρέπει να ξέρεις ελπίζω και πόσο είναι η ετήσια συνδρομή που είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις για την υπαρξή της παραπάνω λέσχης.Υπάρχουν άτομα από Νάξο,Κάλυμνο,Μεσολόγγι,Θεσσ/νίκη,Πύργο,Ολλανδία που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους προς την λέσχη γιατί και αγαπάνε την λέσχη του άφρικα αλλά προπαντώς καταλαβαίνουν και τι προβλήματα αντιμετωπίζουν αυτοί που ασχολούνται με αυτήν..Υπάρχουν άτομα που έρχονται από Κόρινθο,Μέγαρα,Αγίους Θεοδώρους κάθε Τετάρτη στη λέσχη για να δώσουν το παρόν και να ανταλλάξουν και δυο κουβέντες με τα υπόλοιπα μέλη..Δεν κάθονται σπίτι τους,βάζουνε στο google τη λέξη Africa Twin και πάνε και γράφουνε ασυναρτησίες στα αποτελέσματα αναζητήσεων!!!Και πού σαι...δεν περιμένω ούτε να φανείς από τη λέσχη αλλά και ουτε και να ασχοληθείς παραπάνω από το να γράψεις και άλλα post εδώ πέρα από πράγματα που δεν ξέρεις (και ούτε πρόκειται να μάθεις)...Δυστυχώς στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί γραφικοί τύποι που με την ανωνυμία τους νομίζουν ότι κάνουν κάτι....Φιλαράκι...14 ναί 14 ολόκληρα χρόνια υπάρχει αυτή η λέσχη και εάν εσύ την ανακάλυψες τώρα τι να πώ..μπράβο αλλά εισαι ο εφτακοσιοστός-φεύγα που την έμαθες..Είναι άλλοι πρίν από σένα αλλά θα έρθουν και άλλοι μετά απο εσένα που θα γουστάρουνε και το Africa αλλά και τη λέσχη..Οπότε όπως καταλαβαίνεις τύποι σαν και εσένα περάσανε και δεν ακούμπησαν...


Μακάρι να βγώ ψεύτης και να σε δουμε από τη λέσχη (μη φοβάσαι,δεν δαγκώνουμε!) αλλά μάλλον χλωμό σε κόβω....Συνέχισε πάντως να γράφεις γιατί όπως αναφέρω συχνά ...Ο Κλίντ ¨Ηστγουντ το είχε πεί..η άποψη είναι σαν το κώλο..(κάτι παρόμοιο)....ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝΕ![/quote:158876ae38]

Με μπερδέψατε βρε παιδιά!
Δηλαδή πρέπει να είναι κάποιος μέλος της λέσχης και "κολλητός" για να μπορεί να γράψει τη γνώμη του στο forum? Υπάρχουν πολλοί που για 1002 λόγους(οικογένεια, δουλειά, λοιπές υποχρεώσεις) δεν μπορούν να συμμετέχουν ενεργά αλλά έχουν γνώσεις και μπορούν και είναι πρόθυμοι να τις προσφέρουν μέσα από το διαδίκτυο. Αυτή δεν είναι και η έννοια ενός forum?
Δεν υποστηρίζω αυτόν που τα έχετε βάλει μαζί του(δεν τον ξέρω όπως δεν ξέρω "φατσικά" κανένα από το forum) αλλά μήπως πρέπει να διαχωριστούν οι έννοιες "μέλος του club" και "συμμετέχων στο forum"?
Τον λίγο χρόνο που συμμετέχω πάντως έχω αποκομίσει μια αίσθηση "κλειστής παρέας"(εκ μέρους των παλαιών) με τάσεις ειρωνίας προς τους νεοφερμένους. Η' κάνω λάθος?

Δεν ξέρω αν κάνετε πλάκα με την αλλαγή του ονόματος αλλά το πρόβλημα δεν είναι στο όνομα. Όσο "παλιοί"(14 ολόκληρα χρόνια που λέει και ο xrvclub) και αν είστε, θα πρέπει να σεβαστείτε την ανάγκη του κάθε ιδιοκτήτη(παλιού, πρόσφατου, μελλοντικού) Africa Twin για ενημέρωση πάνω στο μηχανάκι που επέλεξε ακόμα κι αν δεν είναι μέλος του club.

Καλή χρονιά!



greko138
Super Χρήστης
Super Χρήστης
Posts: 326
Joined: 10 May 2009 01:44
Location:
Contact:

Post by greko138 »

re den barate kamia m....kia lew egw xroniares meres pou den eixe doulia o diabolos kai.... kseriete.
ti exi to onoma???? osou kaname egrafi edo to kaname epidi agapame ta africa, to kaname epidi thelopume na eimaste afrikanakia...
twra ean meriki theloun na alaksoun to onoma se kati allo na aniksoun alo CLUB kai na to onomasoun opos theloun.


thelw diakopes

User avatar
christostr
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 73
Joined: 07 Aug 2007 01:45
Location:
Contact:

Post by christostr »

Βέβαια πρέπει να λάβουμε σοβαρα υπόψη ότι δεν μπαίνει πια νέο αίμα στο κλαμπ, κάτι που θεωρώ απαραίτητο. Κάποια αλλαγή ονόματος δεν είναι κακό. :roll:


Η ΗΤΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, ΕΝΩ Η ΝΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΣΠΛΑΧΝΙΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΩΡΕΙΑ ΛΑΘΩΝ!!!

User avatar
christostr
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 73
Joined: 07 Aug 2007 01:45
Location:
Contact:

Re: Αλλαγή ονόματος

Post by christostr »

[quote:9e3ba9f745="alexandros"]

Honda Touring Club[/quote:9e3ba9f745]

Κάτι τέτοιο δεν θα με χάλαγε και θα έφερνε και νέους ανθρώπους στο κλαμπ... λέω τώρα εγώ :roll:


Η ΗΤΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, ΕΝΩ Η ΝΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΣΠΛΑΧΝΙΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΩΡΕΙΑ ΛΑΘΩΝ!!!

User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 740
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Post by xrvclub »

Ρε σεις..που το θυμηθήκατε αυτό????Αυτό είχε γραφτεί το 2006!!!!!!Τέλος πάντων..το θέμα είχε μπεί γιατί είχαν γίνει κάποιες συζητήσεις με την Honda Hellas και είχε πέσει και στο τραπέζι και η αλλαγή ονομασίας για να μπορεί να πιάνει περισσότερους μοτοσυκλετιστές από την ίδια εταιρία...Μέ ένα πρόχειρο γκάλλοπ στη λέσχη δεν δέχθηκε κανείς την αλλαγή και μπήκε και στην σελίδα για να βολιδοσκοπήσουμε και εκεί διάφορες γνώμες...βέβαια τότε η σελίδα δεν είχε την δύναμη που έχει τώρα αλλά νομίζω ότι και φέτος να έμπαινε αυτό το πόστ...πάλι τις ίδιες αντιδράσεις θα είχαμε...Επίσης Manuel έχεις δίκιο για την κλειστή παρέα που αναφέρεις αλλά έτσι φαίνεται χωρίς να είναι ...Καλύτερα μιλάς ιντερνετικά (και τον υποστηρίζεις ανάλογα) με κάποιον που γνωρίζεις προσωπικά (και μπορείς να τον "κοροιδέψεις" ξέροντας το χιούμορ του,το πώς μιλάει κλπ κλπ...) παρά με κάποιον που τον "βλέπεις" μόνο γραπτά..

ΥΓ.Θα ήθελα να υπογραμμίσω ότι εδώ είναι η επίσημη σελίδα τou Africa Twin Club,δηλ.πληρώνει η λέσχη για το χώρο,για την ονομασία,για την φιλοξενία κλπ...για αυτό υπάρχουν και κάποιοι περιορισμοί..Φόρουμ υπάρχουν και στο moto.gr αλλα και στο facebook (και της λέσχης) αλλα και παντού (νομίζω κάπου υπάρχει κάποιο ποστ)

Αυτά προς το παρόν,καλή χρονιά και μακάρι όλοι να μπορούμε να γνωριστούμε και από κοντά....


Ποτέ μην οδηγείς γρηγορότερα από όσο μπορεί να πετάξει ο Φύλακας ο Άγγελός σου

User avatar
zoulou
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 467
Joined: 10 Feb 2009 15:12
Location:
Contact:

Post by zoulou »

Φιλε Xrv από τις τελευταιες σειρες της απαντησης σου πηρα μια ιδεα...

Κάπιοι απο εμας ειναι μακρια απο εσας αλλα κοντα μεταξυ μας...

Σκεφτηκα λοιπον, οσοι θελουμε κ μπορουμε να κανουμε καποιες συναντησεις σε διαφορα μερη τα οποια θα προσυμφωνησουμε απο εδω μεσα...

Εγω ειμαι απο Καβαλα, αν υπαρχουν κ αλλα παιδιά απο εδω πανω, ας κανονησουμε μια συναντηση ετσι για καφε κ κουβεντα...

Νομιζω οτι ετσι θα γινουμε ακομη καλυτερη ΠΑΡΕΑ...



User avatar
aposperittis
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 760
Joined: 31 Aug 2010 18:10
Location: Athens
Contact:

Post by aposperittis »

Παιδιά νέο αίμα είμαι και εγώ! προχτές γράφτηκα και σας βρήκα γιατί απλά έγραψα στο google Africa Twin club και σας έβγαλε πρώτους, πρώτους! Προσωπικά μου αρέσει το όνομα και το βρίσκω ότι πιο σωστό σύμφωνα πάντα με τις ανάγκες αλλά και τα θέματα που καλύπτει το club. Δε νομίζω ότι θα τραβήξει νέο κόσμο αν αλλάζατε όνομα γιατί αν κάποιος θέλει και γουστάρει κάτι θα μπει στην διαδικασία να το κάνει όποιο όνομα και να είχατε! Αυτό που μετράει είναι η ουσία αλλά και το "ζουμί" που θα βρει κάποιος άπαξ και μπει!
Με άλλα λόγια για να σας βάλω και στον τρόπο σκέψης μου θα σας πω το εξής, ακόμα και "Καλλιόπη" να έλεγαν την Angelina Joly πάλι τους ίδιους υποψήφιους για να της τον σφυρίξουν θα είχε!!!


Όταν κάποιος σε κατηγορεί ότι κάνεις μόνο ό,τι θέλεις εσύ, συνήθως εννοεί ότι δεν κάνεις ό,τι θέλει αυτός!

http://www.esperos.ucoz.com/

Post Reply