ΨΑΧΝΩ ΠΑΡΕΑ

User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

!!!

Post by mixanobios »

Και μετα λενε γιατι υπαρχει ΚΡΙΣΗ... αν ειναι κατι Ελληναρες σαν και εσας τι να πω... Δωστε τα χρηματα σας στους ξενους. και εαν την χωριατικη την αγοραζεις 7ευρω δεν φταιω εγω που εισαι Μ@λ@κ@5 πηγαινε στο παρακατω μαγαζι που την εχει 4.
Εστω θες εξωτερικο? πηγαινε στην Ευρωπη!!! Και οσο για τους λαους? Κατι "Ελληνες" που ειναι Τουρκοι επανω στην Ξανθη ειναι χειροτεροι και απο τους Τουρκους της Αγκυρας!!!
Αν ηθελαν να ειναι Ελληνες θα ηταν!!! Κανεις δεν εχει προβλημα με κανεναν!!! Ολους τους αγαπαμε εκτος απο αυτους που θελουν την πατριδα μου! Δεν την πουλαω σε κανεναν γιατι πανω απο ολα δεν ξεπουλαω τον εαυτο μου! Μακαρι να μην βγω αληθινος εστω οσο ζω.



User avatar
zoulou
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 467
Joined: 10 Feb 2009 15:12
Location:
Contact:

Post by zoulou »

Φιλε μηχανοβιε νομιζω οτι καπου εδω μεσα ξεφυγες.

Οχι οτι εχεις αδικο σε οτι λες, αλλα οσον αφορα τους πομακους της Ξανθης ειναι Ελληνες, προσωπικη αποψη εχω λογω γειτονιας. Αλλπθρησκοι ειναι οι ανθρωποι οχι Τουρκοι.

Εγω σαν Ποντιος που ειμαι παραυτα θα επρεπε να ειμαι αντιθετος με αυτο το ταξιδι, αλλα πως να το κανουμε, θελω να παω να δω τα μερη που γεννηθηκαν οι προγωνοι μου, κ για τον ξεριζομο εχει μεγαλη ευθυνη η Ελλαδα, βλεπε Βενιζελος κ μεγαλες ιδεες. Πηγε στο εσκικαραχισαρ κ εμας μας αφησε στο ελεος αυτων που προκαλεσε ο ιδιος με τους φιλους του τους Αγγλους. Τελος παντων , δε θα μπω σε τετοιες συζητησεις γιατι ειναι ατερμονες.



User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

!!

Post by mixanobios »

[quote="zoulou"]Φιλε μηχανοβιε νομιζω οτι καπου εδω μεσα ξεφυγες.

Οχι οτι εχεις αδικο σε οτι λες, αλλα οσον αφορα τους πομακους της Ξανθης ειναι Ελληνες, προσωπικη αποψη εχω λογω γειτονιας. Αλλπθρησκοι ειναι οι ανθρωποι οχι Τουρκοι.

Εγω σαν Ποντιος που ειμαι παραυτα θα επρεπε να ειμαι αντιθετος με αυτο το ταξιδι, αλλα πως να το κανουμε, θελω να παω να δω τα μερη που γεννηθηκαν οι προγωνοι μου, κ για τον ξεριζομο εχει μεγαλη ευθυνη η Ελλαδα, βλεπε Βενιζελος κ μεγαλες ιδεες. Πηγε στο εσκικαραχισαρ κ εμας μας αφησε στο ελεος αυτων που προκαλεσε ο ιδιος με τους φιλους του τους Αγγλους. Τελος παντων , δε θα μπω σε τετοιες συζητησεις γιατι ειναι ατερμονες.[/quote]

Δεν εχω προβλημα με κανεναν οπως και ειπα πριν. Ειλικρινα και ας εχουν και αλλη θρησκεια σοβαρα αυτο δεν με νοιαζει! Ο καλος ανθρωπος δεν κρυβεται πισω απο θρησκειες.... (ολες οι θρησκειες πανω κατω τα ιδια λενε) Εμενα με νοιαζει να νιωθουν και να ειναι Ελληνες! Τιποτα αλλο!
Εχω φιλο που λεει ετσι και μας την "πεσουν" θα παω Γερμανια (αλλο ρεμαλι απο εκει)....
Ελληνες ! Ακομα και οι Σκοπιανοι θελουν να λεγοντε Μακεδονες ας λεγοντε αλλα πρωτα πρεπει να νιωθουν Ελληνες! Αν γινουν Ελληνες ας λεγοντε και Μακεδονες και Αθηναιοι και Γιαννιωτες και οτι γουσταρουν!



User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »

kante 1 βολτα σε δημοτικα σχολεια....τουλαχιστον το 1/3 δεν ειναι ελληνες ενω σε νησια οπως σαντορινη πανω απο το 50 % ειναι αλβανοι.......
Το μελλον σας αρεσει δεν σας αρεσει θαναι τετοιο που ελληνες θα ειναι ολοι ανεξαρτητως χρωματος και παπαδαριου........
το ελλας ελληνων χριστιανων.....δεν πειθη παρα μονο κατι ηλιθιους.....
Τα λεμε στην Τουρκια.....ιουλη ή Αυγουστο?

Ρε χαρη που βρισκεις σαλατα χωριατικη με 4 ευρω????


Θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη να σηκωθείς αν πέσεις, παρά να μην πέσεις.
''MIKΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ''

User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

Post by mixanobios »

[quote="africanos31"]kante 1 βολτα σε δημοτικα σχολεια....τουλαχιστον το 1/3 δεν ειναι ελληνες ενω σε νησια οπως σαντορινη πανω απο το 50 % ειναι αλβανοι.......
Το μελλον σας αρεσει δεν σας αρεσει θαναι τετοιο που ελληνες θα ειναι ολοι ανεξαρτητως χρωματος και παπαδαριου........
το ελλας ελληνων χριστιανων.....δεν πειθη παρα μονο κατι ηλιθιους.....
Τα λεμε στην Τουρκια.....ιουλη ή Αυγουστο?

Ρε χαρη που βρισκεις σαλατα χωριατικη με 4 ευρω????[/quote]


θα απαντησω μονο στο τελευταιο γιατι στο πρωτο δεν νομιζω οτι περιμενεις καποια απαντηση....

Στην Κρητη με 4 ευρω!



User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »

http://www.zougla.gr/news.php?id=30347

Για αθτους που νομιζουν οτι το ''express του μεσονυκτιου'' δεν συμβαινει στην Ελλαδα παρα μονο στην Τουρκια


Θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη να σηκωθείς αν πέσεις, παρά να μην πέσεις.
''MIKΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ''

User avatar
avlihos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 429
Joined: 13 Mar 2007 22:12
Location: Jamaica
Contact:

Post by avlihos »

βασικά καλύτερα ας μην συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση. ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του για το πού αφήνει τα φράγκα του (από τούρκους μέχρι γερμανούς του Lidl και μέχρι τους έλληνες του ΟΤΕ και του μαρινόπουλου). Μακάρι να μπορούσα να ταξιδέψω μέχρι τα βάθη της Ασίας και να γνωρίσω τους τούρκους, τους θιβετιανούς, τους πακιστανούς και όποιους άλλους πού πονάνε στη λύπη και χαμογελάνε στα όμορφα...

ΕΛΑ λέμε να οργανονώμαστε!


Ταξιδάκι 65°588242;218243;N 168°478242;308243;65279; / 65279;65.9725, -168.7917. Λες;

User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

[quote:3a5df3ac88="avlihos"]βασικά καλύτερα ας μην συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση. ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του για το πού αφήνει τα φράγκα του (από τούρκους μέχρι γερμανούς του Lidl και μέχρι τους έλληνες του ΟΤΕ και του μαρινόπουλου). Μακάρι να μπορούσα να ταξιδέψω μέχρι τα βάθη της Ασίας και να γνωρίσω τους τούρκους, τους θιβετιανούς, τους πακιστανούς και όποιους άλλους πού πονάνε στη λύπη και χαμογελάνε στα όμορφα...

ΕΛΑ λέμε να οργανονώμαστε![/quote:3a5df3ac88]

εσενα σε εχω βαλει στην λιστα με τους υποψηφιους χαμενους της μαυρης στανης Μπεεεεεεεεε!!!! :lol:




μα που ειναι το στρουμφακι ρε γαμωτο και το παλιοζαγαρι οταν τους θες :roll:



LakeDemon
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 19 May 2008 12:40
Location: Athens
Contact:

ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ

Post by LakeDemon »

Επειδή το post έχει ξεφύγει κατά πολύ από τον αρχικό του στόχο προτείνω να το κλείσουμε εδώ.
Όποιοι θεωρούν οτι το προσκύνημα στην Αγια Σοφιά και η επισκεψη στους τοπους μνημης του ελληνισμού είναι εθνική προδοσία μπορουν κάλλιστα να το αναλυσουν σε νεο post στις "Διάφορες Συζητήσεις"
Και επειδή το καλοκαίρι πλησιάζει προχωρώ στην δημιουργία νεου post οπου θα παρακαλούσα να απαντήσουν μονο όσοι ενδιαφέρονται για το οδοιπορικό ή θελουν να βοηθήσουν με την εμπειρία τους.



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Re: ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ

Post by matmat »

[quote:5c9686aea8="LakeDemon"]Επειδή το post έχει ξεφύγει κατά πολύ από τον αρχικό του στόχο προτείνω να το κλείσουμε εδώ.
Όποιοι θεωρούν οτι το προσκύνημα στην Αγια Σοφιά και η επισκεψη στους τοπους μνημης του ελληνισμού είναι εθνική προδοσία μπορουν κάλλιστα να το αναλυσουν σε νεο post στις "Διάφορες Συζητήσεις"
Και επειδή το καλοκαίρι πλησιάζει προχωρώ στην δημιουργία νεου post οπου θα παρακαλούσα να απαντήσουν μονο όσοι ενδιαφέρονται για το οδοιπορικό ή θελουν να βοηθήσουν με την εμπειρία τους.[/quote:5c9686aea8]

μην το παρεις στραβα αλλα ετσι ειναι ο Χαρης αν ανατρεξεις και σε αλλα ποστ με το θεμα Τουρκια θα δεις οτι λεει ακριβως τα ιδια και το ιδιο μπαχαλο δημηουργειτε οποτε εχουμε παψει να του δινουμε σημασια ;) :P
οσο για τα οφ τοπικ ειναι χαρισμα μας δεν γινεται ποστ που να μην ειναι εστω και λιγο ετσι :)))

Φιλικα παντα Μπεεεεεεεεεεεε μπεεεεεεεεεεε!!!!

:D :lol: :lol:



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

μου την δινουν τα μπαχαλα.... :shock:




εεεε?με φωναξε καποιος?


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

[quote:e953f45755="alexandros12"]μου την δινουν τα μπαχαλα.... :shock:




εεεε?με φωναξε καποιος?[/quote:e953f45755]

ti eγινε ρε παλιοστρουμφακι βρηκες ξεφωτο ???? :P :P :lol: :lol: :lol:



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

τωρα που βγηκε το χορταρι,ειπα να βγω να ξυσω λιγο τα......
που εισαι ρε χαμενο παλιο προβατο?


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

Post Reply