Τσεχια για moto gp

Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

Λοιπον ακουστε πως εχει καταλήξει το θεμα. Το εχω αναφερει και σε γειτονικο φορουμ. Σε μια επισκεψη που εκανα στην Ιφιγενεια (μανα) στη Σαλαμινα μου πεταξε το δρακο. Να ερθω μαζι? 64 χρονων η Ιφ και οδηγει αυτοματο οσο την θυμαμαι. Ναι βεβαια της ειπα και αλαξα ΟΛΟ μου το πλανο. Ετσι εκλεια εισητηρια για Βενετια με στοχο να κανω το ταξιδι οσο πιο μικρο γινετε απο εκει που το ηθελα οσο πιο μακρυ. Κρανος η Ιφ, μπουφαν γαντια αδιαβροχα και πλωρη για Ροσσι!!


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

User avatar
avlihos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 429
Joined: 13 Mar 2007 22:12
Location: Jamaica
Contact:

Post by avlihos »

[quote:cafb8c5f11="Nikosgus"]Λοιπον ακουστε πως εχει [...](μανα) [...]Να ερθω μαζι? 64 χρονων η Ιφ και οδηγει αυτοματο οσο την θυμαμαι[...]μπουφαν γαντια αδιαβροχα και πλωρη για Ροσσι!![/quote:cafb8c5f11]

:shock: :shock: :shock: Σοβαρά μιλάς ή κάνεις πλάκα;


Ταξιδάκι 65°588242;218243;N 168°478242;308243;65279; / 65279;65.9725, -168.7917. Λες;

Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

Εγω αν μιλαω σοβαρα? Η εκεινη που πεταει απο τη χαρα της, εχει ετοιμασει το δικο της σαμαρι εδω και μερες, διαβαζει το ταξιδιωτικο του Ηλια Βροχιδη και μου λεει πως το ταξιδι που θα κανουμε το ηθελε ολη της τη ζωη με μηχανη. Τι να της ελεγα? οχι ρε μανα περσυ εκανες μπαλονακι καρδια εχεις τελειωσει μην ονειρευεσαι? Την αλλη πεμπτη φευγουμε, θα κανω το ταξιδι οσο πιο ευκολο με παιρνει και θα εχω το νου μου να μην κουραστει γιατι δεν θα μου το πει.


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

User avatar
zoulou
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 467
Joined: 10 Feb 2009 15:12
Location:
Contact:

Post by zoulou »

Μπραβο ρε φιλε κ δυο φορες μπραβο στη Μητερα σου!!!

Καλο δρομο αγαπητε!!!!



Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

Να'σε καλα φιλε μου..


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

PASAS
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 76
Joined: 16 Jun 2010 20:58
Location: greece
Contact:

Post by PASAS »

[size=18:5b1ddede26] [/size:5b1ddede26]ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΝ.... ΤΣΕΧΙΑ , ΛΟΙΠΟΝ



ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ...ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ROAD MOVIES


jesus loves you

Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΝ.... ΤΣΕΧΙΑ. ουπς. να ο τιτλος του ταξιδιωτικου που θα γραψω αν καταφερω να μαθω πως ανεβαζουν φοτο. (ειμαι πολυ πισω)


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

kolythas
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2010 15:12
Location: athens
Contact:

Post by kolythas »

power η ιφιγενεια, ωραια πραγματα μπραβο! μην ξεχασεις να βγαλεις και καμια φωτο. καλο ταξιδι!


koly

User avatar
avlihos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 429
Joined: 13 Mar 2007 22:12
Location: Jamaica
Contact:

Post by avlihos »

Τα σέβη μου στη μητέρα σου, από μένα να πεις! Respect!!! :!: :!: :!:


Ταξιδάκι 65°588242;218243;N 168°478242;308243;65279; / 65279;65.9725, -168.7917. Λες;

Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

οτι μου λετε της το μεταφερω και συγκινειτε. Μεσα μου ξερω πως μου χαλασε το προγραμμα οπως το ειχα στο μυαλο μου αλλα αν δειτε την προσμονη της και την ορεξη που εχει θα πειτε εχουμε χρονια μπροστα μας να κανουμε ταξιδακια με μοτο.. :)


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

AndreasTwin
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 34
Joined: 04 Sep 2006 20:48
Location: ΛΟΥΤΣΑ.
Contact:

Post by AndreasTwin »

και εγω ψηνω χρονια την γυναικα μου να ερθει με την μηχανη για euroβολτα??και ενας λογος που πηρα τιν αφρικανα καινουργια το 2003 ηταν αυτος.



AndreasTwin
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 34
Joined: 04 Sep 2006 20:48
Location: ΛΟΥΤΣΑ.
Contact:

Post by AndreasTwin »

[quote="AndreasTwin"]και εγω ψηνω χρονια την γυναικα μου να ερθει με την μηχανη για euroβολτα??και ενας λογος που πηρα τιν αφρικανα καινουργια το 2003 ηταν αυτος.



Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

Αντρεα φερτην για καφε σαλαμινα. Ι Ιφ ειναι ισορροπημενο ατομο, δεν το κανει απο ελαφρομυαλια. Θα την ταρακουνηση. :D


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

AndreasTwin
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 34
Joined: 04 Sep 2006 20:48
Location: ΛΟΥΤΣΑ.
Contact:

Post by AndreasTwin »

καποια φορα θα την φερω μπας και κουνηθει λιγακι.



Nikosgus
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 18
Joined: 30 May 2011 19:13
Location:
Contact:

Post by Nikosgus »

Παιδες ολα (σχεδον) πηγαν οκ. Η Ιφ σκυλος δεν γκρινιαξε ουτε λεπτο. Μονο κοιμηθηκε σε καποια στιγμη πισω μου και κουτουλησε το κρανος της στο δικο μου. Ημασταν Αυστρια και αμεσως σταματησα σε ενα παρκινκ (απο τα απιστευτα ομορφα που εχουν) να κοιμηθει μια ωριτσα και αυτη ηταν η μονη καθυστερηση που ειχα εξαιτιας της. tips τωρα για οποιον ταξιδεψει με την μανα του. Αν εκεινη εχει κατοχικο συνδρομο να το σκευτει δυο φορες. :lol: επηξα στο ντολμαδακι στο πλοιο στο πηγαινε και τρωγαμε μονο απο το δρομο. Ειχε ενα αγχος να μην ξεμεινουμε απο χρηματα για βενζινη και οσο και να τις ελεγα ρε μανα δεν θα μεινουμε εδω, θα μας στειλουν απο Ελλαδα τιποτα αυτη. Αφου ξεκινησα μονο με 1000 ευρω και γυρισα με 300 ρεστα!! Το ''σχεδον ολα καλα" που ειπα στην αρχη πηγαινε στο οτι οταν εφτασε το πλοιο Βενετια και κατεβηκα στο γαραζ γεματος ενεργεια να προλαβω να κανω τα χιλιομετρα που λεγαμε, ειδα κατω απο τη μηχανη βενζινη! πολυ βενζινη!! Απο το σωληνακι βενζινης που ειχα αλλαξει πριν ενα μηνα προληπτικα για το ταξιδι! Καταλαβαινετε απογοητευση, κλεινω τη βενζινη, κατεβαζω τη μηχανη απο το πλοιο και αρχιζω να λυνω μπαγαζια να βγαλω τα εργαλεια απο τη σελα. Βρισκω την τρυπα ηταν χαμηλα προς την αντλια, χαρηκα (κακως) το εκοψα στην ακρη και παω να το σφυχτηρακι και χαλαει!! Δεν βριζω ποτε γιατι αλλωστε δεν πιστευω σε τιποτα και αντι να συχτηρισω τρεχω στο πλοιο να βρω, ρωταω, τιποτα. Τρεχω στους φορτηγατζηδες και ευτηχως βρισκω. Το βαζω και τι να δω? εχανε και πιο πανω. Τι να πω ρε παιδια? μια βλαβη απλη που συμβαινει σπανια και που μου ετυχε τη χειροτερη στιγμη. Λεω της Ιφιγενειας που με παρακολουθουσε απογοητευμενη αλλα δεν το εδειχνε ανεβα, λιγο σταζει, θα το φτιαξουμε σε καποιο μαγαζι. Καβαλαμε και τι να δω? δεν φορτιζε το gps. Νεκρος ο φορτιστης, ξερος εγω. Στα Π@π@ρια μου λεω, με τον Χαρτη. Και με το που ξεκιναμε με τσιμπαει μια λιμανισια Βενετσιανικη σφηγκα..... ..ολα οκ ειπα μεσα μου, γιατι εδιωχνα την σκεψη να μεινω στο λιμανι και να γυρισω με το επομενο. Τελικα? Εφτασα Μπρνο στις 9 οτι νυχτωνε με το σωληνακι να σταζει και εψαχνα το καμπινκ χωρις gps και με τα πολλα το βρηκα. Την επομενη το πρωι με καθαρο μυαλο ελυσα τα μουτρα, βρηκα την βλαβη ενα γαμοκαλωδιο ειχε φυγει απο τα δυο που πανε στον ανταπτορα, κατι που στην Ελλαδα τοσο καιρο δεν ειχε γινει ποτε, εφτιαξα και το σωληνακι και ολα κυλισαν καλυτερα.


Θα μεταλάβω με νερό θαλασσινό
στάλα τη στάλα συναγμένο απ' το κορμί σου
σε τάσι αρχαίο, μπακιρένιο αλγερινό,
που κοινωνούσαν πειρατές πριν πολεμήσουν..

Post Reply