Αποψεις για το forum

Post Reply
nkbl
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 35
Joined: 20 Jul 2005 12:53
Location: Athens
Contact:

Αποψεις για το forum

Post by nkbl »

παιδια γεια σας
ειμαι ο Νικος αν με θυμαστε.Δεν λαμβανω μερος τακτικα τις συζητήσεις σας αλλα παρακολουθω τακτικα το forum και εχω ανεβασει και κανα δυο Post.Οφειλω να ομολογησω οτι μερικοι απο εσας εχετε πραγματικα πολυ γελιο και πρεπει να περνατε ωραια στην λεσχη σας και στις εκδρομες που διοργανωνετε.Θελω πολυ να ερθω να σας γνωρισω και ισως να γινω μελος παρολο που δεν ειμαι αφρικανος αλλα bmwδακιας.Αυτο που με εχει εμποδισει τοσο καιρο ειναι καταρχας η ελειψη χρονου και δευτερον μια αναποφασιστικοτητα που με διακρινει γενικως ως ατομο(μεγαλο ελατωμα).Με αυτο το post ηθελα να κανω μια επισημανση σχετικα με το forum.Κατι που με χαλαει λιγακι και με εμποδιζει να συμμετεχω πιο ενεργα στις συζητησεις σας.Εχω παρατηρησει λοιπον οτι αν και το forum ειναι πολυ σωστα χωρισμενο σε διαφορες θεματολογικες ενοτητες οπως πχ γενικα,εκδρομες,τεχνικα θεματα,τεχνικες οδηγησης κλπ συνηθως ολα τα post,ανεξαρτητως θεματος, καταληγουν αργα η γρηγορα(μαλλον γρηγορα) σε κουβεντες μεταξυ των μελων ασχετες με το αρχικο θεμα , σε διαλογους σε προσωπικο επιπεδο αναμεσα σε 2-3 ατομα πραγμα που εκτρεπει το forum απο τον πραγματικο λογο υπαρξης του την ανταλλαγη αποψεων σχετικα με την μοτοσυκλετα και ειδικοτερα την Africa Twin.Γιατι λοιπον να ξεκινησω μια συζητηση οταν ξερω οτι μετα απο 2-3 απαντησεις θα καταληξει σε ενα διαλογο τυπου <οδηγας σαν γκομενα ρε> με απαντηση <γκομενα εισαι και φαινεσαι εσυ και το ρεταλι που οδηγας> κλπ.Κουβεντες οι οποιες μπορει να εχουν γελιο αλλα στο forum απο λιγο εχουν νοημα μονο για τους 2-3 που συμμετεχουν και γνωριζονται μεταξυ τους αλλα για τους υπολοιπους ειναι βαρετες.Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη - υποκειμενικη αποψη ενος αγνωστου (προς το παρον) την οποια εχω και απο αλλα forum στα οποια συμμετεχω οπου οταν παρουσιαζεται το φαινομενο αυτο επεμβαινει αμεσα ο administrtor για να επαναφερει την ταξη.
Με φιλικους χαιρετισμους
Νικος



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

ΝΙΚΟ ΚΑΤ'ΑΡΧΙΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ AFRICA.
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 3-4) ΤΟ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΕ (ΛΑΘΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ) ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΘΕΜΕ ΕΧΕΙ ΑΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΕΤΕ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕΤΑΞΙ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΣΗΜΕΤΑΣΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Σ'ΑΥΤΟ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΑΒΑΛΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΠΩΣ (ΑΠΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΑΞΑΝΤΛΗΘΕΙ.

ΦΙΛΙΚΑ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

nkbl
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 35
Joined: 20 Jul 2005 12:53
Location: Athens
Contact:

Post by nkbl »

Ισως να ημουν λιγο υπερβολικος.Ελπιζω να τα πουμε συντομα απο κοντα.
Νικος



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Με τέτοια φάτσα ( στο αβατάρ ) :twisted: δύσκολα ξεχνιέσε :lol:
οπως κατάλαβες ο έτερος των χαλαστών πόστ :oops:



Μιας και τα είπε το στρουμφάκι εεε!! Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ήθελα να πω :?
καλό είναι να έρθεις απο την λέσχη μην μας ντρέπεσαι ούτε δαγκώνουμε
ουτε γυμνάσια κάνουμε σε κανέναν . Το οτι μερικά απο τα ποστ ξεφεύγουν
είναι δυστυχώς η μοιραίο σε κάποια απο αυτά να γίνει και μάλιστα στο γενικότερο κλίμα που επικρατεί , μην έχεις την εντύπωση οτι γνωριζόμαστε όλοι προσωπικά κάποια παιδιά που γράφουν εδώ είναι απο επαρχία και δεν τους έχουμε συναντήσει , αλίμονο δε αν σε ένα φόρουμ επικρατούσε το καθαρά τεχνοκρατικό κομμάτι τότε θα ήταν νεκρό , με το χιούμορ και την
ψιλοπλακίτσα προσπαθούμε και ζωντανό να το κρατήσουμε αλλά και να έχει έναν χαρακτήρα πιο ανάλαφρο που όμως μεταδίδει γνώση

Οσο για το άλλο που έγραψες περι παραδείγματος κατάληξης [<οδηγας σαν γκομενα ρε> με απαντηση <γκομενα εισαι και φαινεσαι εσυ και το ρεταλι που οδηγας> κλπ] αυτο αν εχει συμβή ειναι στα πλαίσια της "διαμάχης" Αφρικα και Βαρκαδερο , εσένα δεν σε αφορά μιας και στην μαούνα σου εχεις και πλωτήρες :lol:

Μην τα παίρνης ολα σοβαρά βάλε χιούμορ στην ζωή σου ( που το έχεις )
και ξεκίνα να συμετέχεις ενεργά και σκέψου οτι εδώ υπάρχουν άτομα που αγνωστα μέν αλλά μπορούν να περάσουν λίγο χρόνο ευχάριστα μεταξύ τους .

Μεταξύ σοβαρού και αστείου Ματθαίος ή matmat ή Μαύρο πρόβατο !!! μπεε μπεε!!




[size=9:53402a072a]Αντε μετά να βάλω υποψιφιότητα και να με πάρουν στα σοβαρά [/size:53402a072a]
:P :P :shock: :lol: :lol:



nkbl
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 35
Joined: 20 Jul 2005 12:53
Location: Athens
Contact:

Post by nkbl »

Πάω πάσσο (μπορώ να κάνω και αλλιώς?)Μια και αναφέρθηκε εκεί πού πάω την μηχανή μου για service τα varadero τα λένε και βλαχαδέρο.Μήπως ξέρει κανείς γιατί?



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Ναι !!!
γιατί κάτι στρουμφάκια και κάτι τσοπανόσκυλα απαρνήθηκαν
την Αφρικα και υπέκυψαν στις καμπύλες της νές μοντέλας :twisted: :twisted:


:P :P :lol: :lol: :lol:


ειδες τι κάνεις τώρα ???
ειναι δυνατόν να μην ξεφύγει ??? :lol: :lol: :lol:



User avatar
afrikanos
Νέοπας
Posts: 5
Joined: 09 Jan 2005 02:50
Location: Greece Xanthi
Contact:

Post by afrikanos »

Εγώ για βαρκαδέρο τα είχα ακούσει... αλλά τέλος πάντων...



User avatar
alexandros12
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1559
Joined: 02 Feb 2005 10:49
Location: ΜΕΓΑΡΑ
Contact:

Post by alexandros12 »

ΠΙΣΩ ΓΙΑΝΝΗ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΚΑΑΝΕΙ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Να ειμαστε ολοι καλα και να ταξιδευουμε οσο περισοτερο μπορουμε.

KamenosAfrikanos
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 35
Joined: 17 Jan 2006 17:34
Location:
Contact:

Post by KamenosAfrikanos »

και varateras....



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

γιατί κάτι στρουμφάκια και κάτι τσοπανόσκυλα απαρνήθηκαν
την Αφρικα και υπέκυψαν στις καμπύλες της νές μοντέλας

το τσομπανοσκυλο βλεπει μετα απο 4 ημερες τα μυνηματα του forum λογω δουλειας και κοινωνικων υποχρεωσεων(βλεπε γαμους βαπτισια κλπ) και απαντα!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
[color=red:472e386611] ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΩΝ VARADERO EINAI ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ AFRICA KAI EINAI OI MHXANEΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!!!!!! :P :P :P [/color:472e386611][/size
[color=black:472e386611]ΓΑΒ ΓΑΒ ΓΑΒ ΓΑΒ ΓΑΒ [/color:472e386611]
ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΡΕ ΠΑΛΙΟΠΡΟΒΑΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΘΑ ΣΕ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ.... :twisted: :twisted: :twisted:



Post Reply