Πανελλήνια Africa Twin Club

User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Πανελλήνια Africa Twin Club

Post by xrvclub »

Καλημέρα σε όλους...

Επειδή πλησιάζει η Πανελλήνια της λέσχης,μήπως πρέπει να αρχίζουμε να σκεφτόμαστε/προτείνουμε κάποια events (και όχι μόνο) σχετικά με το συγκεκριμένο τριήμερο,γιατί εάν περιμένουμε από το προεδρείο να σκεφτεί τίποτα μάλλον θα περάσει πολύς καιρός!!!!!!!!!!!!!!!Ένα παράδειγμα είναι αυτό που είχε προτείνει ο afro κάποια στιγμή ότι στην είσοδο του κάμπινγκ να υπάρχουν κάποια άτομα από τη λέσχη ειδικά για τους νεοφερμένους ή κάποια τρυκ να γνωριστούν οι άγνωστοι africanoi μεταξύ τους...

Βέβαια ας ελπίσουμε ότι θα γίνει κάτι καλό και μη γίνει σαν τη κοπή της πίτας (ό νοών νοείτω.....).Προς γνώση και συμμόρφωση γι'αυτούς που έχουν αναλάβει τη λέσχη και την προχωράνε όπως τη προχωράνε!!!!!!!!!!



Νά'στε όλοι καλά και πάντα κράνος



User avatar
akisd@i
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 165
Joined: 11 Jan 2005 17:22
Location: Παντουυυυυυυ...
Contact:

Post by akisd@i »

ΦΙΛΕ xrv, ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ Δ.Σ. ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΑΛΛΑ... ΞΕΡΕΙΣ!!! ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΕΣ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠ' ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΕΚΕΙ, ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ (ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΤΑΣ) :? !!!
ΤΑ ΛΕΜΕ


Varadero addicted rider !!!!

User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Ποτε σκεφτεστε να γινει ;
Θελω ναμαι και γω αλλα Ελλαδα θα βρισκομαι μετα τις 10 Ιουλιου.

:arrow: :?



User avatar
akisd@i
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 165
Joined: 11 Jan 2005 17:22
Location: Παντουυυυυυυ...
Contact:

Post by akisd@i »

ΦΕΤΟΣ Η ΠΑΝΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ, ΣΤΗ ΚΑΤΩ ΓΑΖΕΑ ΣΤΙΣ 1-2-3/7/2005 :twisted: . ΜΑΚΑΡΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΑΔΑ, ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ 8) . ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ, ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ... :twisted:
ΤΑ ΛΕΜΕ


Varadero addicted rider !!!!

User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Δυστυχώς ¶κη..

Post by xrvclub »

Δυστυχώς ¶κη ένας κούκος δεν φέρνει την ¶νοιξη.Μπορεί να σε παίρνει η μπάλλα κι εσένα αλλά τουλάχιστον βγαίνεις και το λές.Οι άλλοι όυτε φωνή,ούτε ακρόαση.Τέλος παντων,τα πολλά λόγια είναι φτώχια.¶ς μπούμε στο θέμα.¨οπως ανέφερα και παραπάνω,προτείνω α) να υπάρχει επιτροπή υποδοχής για τους νεοφερμένους,β) να μην αναλωθούμε σε εκδρομές στο Πήλιο παρά σε γνωριμία και ανταλλαγές απόψεων πάνω σε δικά μας θέματα,γ)κατάλληλες αθλοπαιδιές που να βγάζουν γέλιο και γ) οταν σκεφτώ τα υπόλοιπα θα τα γράψω!!!!


Να 'στε όλοι καλά και πάντα κράνος



User avatar
akisd@i
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 165
Joined: 11 Jan 2005 17:22
Location: Παντουυυυυυυ...
Contact:

Post by akisd@i »

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΓΩ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩ ΤΟ ΔΣ ΣΤΟ FORUM, ΚΑΘΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ Η' ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ Ή ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ (ΞΕΡΕΙΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ :?: ) Ή ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ!!! ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM, ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΩ ΙΔΕΕΣ Ή ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΩΘΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΑΝ ΛΕΣΧΗ!!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΖΗΤΑΩ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΙΔΕΕΣ!!! Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟ PAINTBALL, ΓΙΑ Π.Χ., ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ 14 ΑΤΟΜΑ!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ, ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟΙ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ... ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!! ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ, ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!!

ΤΑ ΛΕΜΕ


Varadero addicted rider !!!!

User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Ανταπάντηση

Post by xrvclub »

Θα κανονίσετε πότε θα πάμε να κλείσουμε το κάμπινγκ για να γίνει καμμιά καλή μπακουροεκδρομή?????

Νά'στε όλοι καλά και πάντα κράνος....



User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

Africa Twin

Post by mixanobios »

8a sas pw ti exw akousei....

Atoma pou exoun Africa Twin den goustaroun na asxolh8oun me to site... P.X oloi jeroume to AFRICA TWIN pou einai sto www.moto.gr ....Ginetai xamos!!!
Giati ekei ginetai xamos kai edw pera ante na grapsoun kanena a8ro me to zori????

Auto pou exw akousei einai oti to Club DEN einai AFRICA TWIN.... oti dhladh polla atoma pou einai sto CLUB den exoun AFRICA TWIN alla ALLES mhxanes! p.x VARADERO...FAZER.... (pisteuw oti estw ta atoma pou einai oi LEADERS tou AFrica Twin CLuB PREPEI na exoun Africa Twin! Pws na to kanoume den mporeis na les mhn kapnizeis kai esy o idios na kaneis pouro!!!) Den boh8aei sthn psychologia! Einai o kakos oiwnos!!!

Auta ta exw akousei apo synanthseis Africanakidwn....
Egw phra africa twin to 2003 (kainourgio to phra) Epeidh to goustara san omorfia kai giati einai LEGEND mhxanh.... kai einai kai made in JAPAN kai polla alla....
Kai otan hmoun pio pitsirikas "zhleua" tou Africanakides pou eixan CLUB kai phgainane oloi mazi ekdromes...

Twra giati exei ftasei se auto to epipedo to Club den jerw! Mporei na ftaiei oti den uparxei apo thn Honda h AFRICA TWIN. Kai tromajan oti den 8a exoun antallaktika.... Opws eipa k parapanw... egw thn agorasa kainourgia to 2003 pou to hjera oti katargh8hke!!! Hjera pou edina ta lefta mou kai ti h8ela apo mia mhxanh... Telika mou exei dwsei polla parapanw apo auta pou h8ela! kai ean goustarw kai exw ta xrhmata na dwsw mporw na kanw akoma perissotera (etsi gia thn trella!).

Auta.... panta kranos ok! :o)
[B]



User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Καλημέρα σας...

Post by xrvclub »

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ έχω πει πολλές φορές ότι είναι πολύ πιο εύκολο να γράφεις κάτι σε κάποια λίστα που έχεις βρεί κάπου έτοιμη,παρά να ασχοληθείς προσωπικά με κάποια άλλα πράγματα.Τι εννοώ με αυτό…Δηλαδή αλλιώς είναι να κάθεσαι στο υπολογιστή σου γράφοντας κάτι και αλλιώς είναι να προσπαθήσεις π.χ. να διοργανώσεις μια εκδρομή με μίνιμουμ 50 άτομα ή να ψάξεις να φτιάξεις από ημερολόγιο,βιβλιαράκι μέχρι cd ή είδη ρουχισμού (μπλουζάκια ,καπελλάκια και όχι μόνο) για κάποια μέλη και με περιορισμένο budget. Βέβαια όπως έχω πεί χιλιάδες φορές το να θέλεις να ηγηθείς μιας οποιασδήποτε ομάδας/λέσχης πρέπει να το θέλεις πραγματικά και να είσαι προετοιμασμένος για κάποιες προσωπικές θυσίες και όχι να το κάνεις απλώς για τη «καρέκλα». Όσο για το φιλαράκι τον Afro που έχει φτιάξει τη σελίδα στο moto.gr το θεωρώ πολύ μεγάλο μάγκα γιατί σπαταλώντας τον ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ του χρόνο και χωρίς κανένα κέρδος εφτιαξε τη σελίδα που γουστάρει και μοιράζεται τις μοτοσυκλετιστικές του εμπειρίες (και όχι μόνο αυτός) με άλλους συναδέρφους.Αντί λοιπόν η σημερινή λέσχη να εκμεταλευτεί τέτοια άτομα με τις κατάλληλες κινήσεις τους απομακρύνει.Και το σημερινο κακό είναι ότι υπάρχουν δύο Ελληνικές σελίδες που ασχολούνται με το Africa αντί να υπάρχει μια κατάλληλη συνεργασία.Όσο για το εάν είσαι στο Africa Twin Club και έχεις varadero δεν νομίζω ότι έχει και μεγάλη σημασία, την στιγμή που οι ασχολίες σου επικεντρώνονται μόνο στο Africa (πληροφορίες,σχέδια,κλπ). Γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν πλέον μοτοσυκλέτες (λόγω παιδιών) και όμως επειδή τους άρεσε το Africa και η λέσχη συνεχίζουν να προσφέρουν με διάφορους τρόπους.Και να ξέρετε ότι ο καθένας κρίνεται στο τέλος απ’το έργο του (εάν έχει κάνει και τίποτα-για ποιόν χτυπά η καμπάνα άραγε??).Θεωρώ ότι ο μοτοσυκλετιστής είναι μια ειδική ράτσα ανθρώπου και για αυτό είναι και ο μοναδικός που χαιρετάει ο ένας τον άλλο στο δρόμο ή εάν δεί μια μηχανή σταματημένη στη εθνική θα σταματήσει και αυτός να τον ρωτήσει εάν είναι εντάξει.Και λέω μοτοσυκλετιστής γιατί υπάρχουν και πολλοί που αγοράζουν μηχανή για λόγους πρεστίζ,status ή ότι άλλο του κατέβει στο χωρίς κράνος κεφάλι του και νομίζει ότι έχει και άποψη. Αυτά τα λίγα (!!!) και ελπίζω να μπορέσουμε να τα πούμε έστω και με λίγους μέσα από αυτή τη σελίδα στη Πανελλήνια γιατί κακά τα ψέμματα αλλιώς μιλάς με κάποιον όταν τον έχεις δεί και αλλιώς μέσα από κάποιες γραμματοσειρές …….


Να’στε όλοι καλά και πάντα κράνος



User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Και κάτι ακόμα

Post by xrvclub »

Για αποφυγή παρεξηγήσεων ,όταν λέω ότι για την παραπάνω μοτοσυκλετιστική άποψη δεν έννοώ για κανένα εδώ μέσα αλλά για τους διάφορους µγρήγορουςµ τυπάκους που βλέπουμε μόνο το καλοκαίρι στις καφετέριες και στο κέντρο τών πόλεων..



User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Εγω δε το βλεπω περιεργο να υπαρχει στο moto.gr σελιδα για ΑΤ.
Εκει ειναι σχεδον ολες οι μηχανες και αξιζει που το ΑΤ εχει δικο του χωρο.
Το club εχει αλλη αισθηση.
Αλλα δε νομιζω οτι γραφοντας στο ενα η στο αλλο φορουμ αλλαζει πολλα πραματα ! Στο κατω κατω ειναι ιδεατος χωρος και ολοι γραφουν αναλογα με τα κεφια τους !
Το AfricaTwin club ειναι (οπως το βλεπω εγω που δεν εχω ερθει ποτε να το δω πραγματικα) χωρος για ΑΤ φιλους που δε τρεχει και μια αν σε καποια στιγμη εχουν αποχτησει αλλες μηχανες :D
Αλλα μη ξεχναμε οτι σιγα σιγα θ' αρχισουν να εξαφανιζονται τα ΑΤ και οσα μεινουν θα ειναι συλλεκτικα κομματια με μερακι διατηρημενα απο μελη ως επι το πλειστον τoυ club !!!!
Οι πληροφοριες που εχουν μαζευτει αυτα τα χρονια ειναι πολυτιμες για τους εχοντες ΑΤ η γι' αυτους που θελουν ενα !
Η κρισιμη ερωτηση ειναι αν οι υπαρχοντες και μελλοντικοι φιλοι της ΑΤ θελουν να διατηρησουν το club σαν φυσικο χωρο επαφης και γνωριμιας.
Αυτο ειναι στη θεληση των μελων νομιζω και στην δυνατοτητα επαφης.



stergios
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 24
Joined: 12 Oct 2004 10:10
Location:
Contact:

Post by stergios »

Εγώ πάντως βλέπω ότι αυτοί που γράφουμε στο moto.gr οι ίδιοι γράφουμε και εδώ... Δηλαδή, όλοι αυτοί που πηγαίνανε ΤΙΣ εκδρομές στα 90s τι έγιναν;
Από την άλλη, βλέπω ότι η λέσχη τρώει κατά καιρούς κράξιμο δεν βγαίνει κανείς να σιχτιρίσει, να πει ''τι λέτε ρε παλιόπαιδα, όταν εμείς κάναμε ταξιδάρες 1000χλμ την ημέρα εσείς ακόμα μαθαίνατε γκάζι-συμπλέκτη''. Μόνο ο xrvclub βγαίνει και μιλάει...
Βεβαία, μέχρι πριν 3 χρόνια ήμουν και εγώ μπλεγμένος σε μια εθελοντική οργάνωση-λέσχη, όπου υπήρχαν άνθρωποι που ίδρωναν και αγωνιούσαν για ένα ωραίο αποτέλεσμα και προσωπική ικανοποίηση και υπήρχαν οι γνωστοι που προσκολύονται προκειμένου να προβληθούν ή να επωφεληθούν τα της λέσχης, χωρίς ίχνος προσφοράς, ούτε την ετήσια συνδρομή που λέει ο λόγος...


Ποιός; Ποιός είναι;

User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Δικηο εχεις αλλα το 90 ητανε 15 χρονια πριν !
Οσοι ητανε τοτε 30-40 τωρα γινανε γεροχουφταλα οπως εγω !

:twisted:

Η αξια ειναι να κρατηθει το club με τα γεροχουφταλα να δινουν συνδρομη (οπως εγω παρεππτοντως που ακομα χρωσταω) και συγχρονως απο οσα ΑΤ εχουν μεινει ακομα στη κυκλοφορια να βρουμε τα καλυτερα για το club και τροπους να τα κρατησουμε ζωντανα ! π.χ.
Ειτε αγοραζοντας τα μεσω club ειτε μεσω παροχων απο παληους ΑΤ ιδιοκτητες ωστε να υπαρχουν διαθεσιμα σε καλη κατασταση για επιδειξεις και συγκεντρωσεις σε διαφορες μοτοσυκλετιστικες εκθεσεις.
Πολλοι απο μας εχουν τεραστιες γνωσεις ! Ειναι κριμα να πανε χαμενες αν μας φαει το χωμα (φτου σκορδα !)

Κατα τη γνωμη μου παντα !

Και ναι ρε κολοπαιδα εγω σας καλεσα Ολλανδια να παμε βολτες αλλα εσεις εχετε αραξει με τις τσουπρες σας και φοβαστε ενα ταλληρο χιλιομετρα !!!

:evil: :evil: :twisted:



User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »

εγω Θαρχομουν αλλα μαλλον δεν θαχω αδεια.....(ουτε λεφτα)τωρα που εχω λιγο χρονο γυρναω εδω γυρω.....(Βαλκανια)



andreas_sv7
Νέοπας
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2005 22:48
Location:
Contact:

Post by andreas_sv7 »

epidi eimaste ellines,kai trepomaste,na poume tin alithia(oxi oloi) osi exoun afisi tin afrika gia kati allo......to exoun metaniosi.



Post Reply