Πανελλήνια Africa Twin Club

User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Auto pou 3erw egw eivai eva !
Tnv AT de ti divw me TIPOTA !
Exw skopo va parw alln mia mnxavn pio megaln alla to AT eivai gaidouri !
Exw kabalnsei polles alla o tropos tns AT eivai ola ta lefta !



afrotwin

Post by afrotwin »

na po ke ego merika pragmata an mou epitrepete gia oti afora to moto.gr ke to africa twin friends mias ke o ipofenomenos to ksekinise ke san idea sto moto ke meta akolou8isan ke ala mondela.

to skeftiko mou itan oti i8ela na ftiakso mia data base me plirofories se oti afora ta africa
diladi i kinisi mou den ixe an8ropokentriko stoxo ala na iparxoun plirofories gia tin sigkekrimenes mixanes gia pan endexomeno

gia paradigma as ipo8esoyme oti ise sto tzatzikistan ke 8es na ri8misis valvides 8a mpis sto moto ke 8a vris tis ri8misis gia ta diakena ton valvidon i oti alo telos panton xriazese

episis oti ksero apo mixanikis apopsis i8ela na to kata8eso mipos voi8isi an8ropous me ligoteres gnosis apo mena mias ke den ta ksero ola na kataferoun na katanoisoun kati i ke na ftiaksoun moni tous kati

stin ousia diladi oloi afti i data base epikentronete stin motosikleta ke oxi ston anavati

diladi o anavatis mpori na alaksi motosikleta kapia stigmi i plirofories omos 8a pane parea me tin motosikleta (me to africa) ke oxi me to atomo
den i8ela na ftiakso ena date.gr gia tin sisfiksi sxeseon metaksi africanon
(aftis tis ksexoristis ratsas...xaxaxaxaxa)
den pistevo stis gnorimies meso diktiou oute oti mpori na vgi kati 8etiko se mia epafi piso apo mia o8oni
toulaxiston apo ta 15 xronia mou sto internet den exo ftasi se kapio alo simperasma

to club africa twin me tin diki mou apopsi exi kataliksi na litourgi me tin an8ropokentriki enia ke oxi me tin motosikletistiki
oi an8ropoi pou itan meloi apo palia exoun kani tis gnorimies tous exoun tous kolitous tous ke ine ikanopioimenoi me ton tropo zois tous ke tis epiloges tous
ke den ine 8ema ilikias
ego stin gitonia mou exo enan 60ntari me africa me aspres trixes pantou me mousi aspro san to xioni ke me kokino mpoufanaki 3/4 mixanovio me to kranos tou pou alazi ana tis epoxes ke pigeni....
afto lipon pou kanoun i simveni sta palia meloi pou exoun ikanopioi8i apo tis epiloges tous ine poli kalo ke mpori na simvi ston ka8ena

oloi i an8ropoi kanoume aksiologisi tis zois mas ka8imerina ke fisika epiloges ine to pio sosto etsi ke fisika to episis poli sosto ine na paretoumaste apo pramata ine ke afto poli logiko ka8imerina i an8ropoiparetounte apo pragmata ke katastasis ine apolita fisiologiko

afti i poli omorfi parea lipon otan exi vri ton tropo tis kalo ine mpeni stin akri ke na simetexi os akolou8ia an epi8imi opos ka8e an8ropos pou es8anete oti 8eli na simetexi se ena club se mia organosi

ke na er8oun kenouria atoma me oreksi me zoi na zontanepsoun tis drastiriotites ke tis litourgies tou club

simantiko omos ine na anaprosarmozete to ka8e ti stis epitages ke tis apetisis ton keron ke afto afora ta panta apo an8ropous mexri tropous litourgias

to pio omorfo stin zoi ine oti ola alazoun

prepi na gini mia kinisi lipon me kapio tropo na do8oun ekina ta stixia pou 8a traviksoun tin prosoxi tou africanikou kosmou gia na simetexi energa se afto to club
prosopiki mou apopsi ine oti prepi ektos ton alon na voi8ai ton anavati ton an8ropo na vgeni apo tin ka8imerinotita ke oxi me ekentrika spor mono ala me ka8e idous diaskedastiki drastiriotita

se afto to forum to moto.gr pou otan graftika itan 300 atoma ke pou simera ksepernane ta 10.000 ke afto sinevi mesa se 3 xronia tespa afto sinevi giati i fimi tou xavale ke tis diaskedasis ine kati pou sizitiete stis parees ke oloi vrikan ena tropo na simetexoun se kati diaskedastiko kirios tin ora tis doulias tous xaxaxaxaxaxaxa isos gia afto pai ixora kata diaolou kanis den doulevi ine oloi sto moto :lol:
tespa 8elo na po oti i an8ropoi apozitane drastiriotites ke parees ke diaskedasi ke gnorimies mexri ke ego vrika kolito ke ton agapisa mesa apo to moto :lol:

apo tin ali tipota den ine paradigma stin zoi den ine o skopos tou ka8e forum na gini moto an ke iparxi tropos gia ola arki na kseris pos na to kanis ke na ise eveliktos



afrotwin

Post by afrotwin »

panagia mou megalo kimeno pios 8a to diavasi? :shock:

den to vazo kato....


to 8ema ine me pio 8ema 8eloume na organosoume ke na proxorisoume kapia idea mas
ana ton kosmo iparxoun ke kafeteries me 8ematologia pia gia aftous pou agapane tis akrides as poume :lol:

se oti dipote kanoume pios ine o amfoteros skopos mas ti 8eloume na petixoume
gia ola iparxi tropos arki na iparxi stoxos ke xronos na pragmatopioi8i

ala simantikotero apo ola ine na iparxi 8elisi
edo sto africa vlepo mono dio atoma na prospa8oune...

den fteei tipota apo ola osa isos exoun ipo8i pou exoun sxesi me tin katargisi tou montelou ke pola fezer exoun katargi8i apo tin paragogi episis ke ta prota varadero den paragonte pia oute ta prota yamaha R1 poses mixanes den paragonte den ine mono to africa ento metaksi exi paragi i honda tosa pola africa pou den xriazete na vgali ala exi olos o kosmos ke perisevoun idika stin evropi
sto club tou atic pou ime ke ego gramenos iparxoun 2500 meli apo oloi tin evropi me africa ke fisika den mpikan oloi ston kopo na katagrafoun eki
iparxoun poli perisoteres an paro tin diki mas analogia prepi na ksepernai tis 7000 komatia stin evropi..
entaksi re pedia as poulisi ke kamia ali mixani :lol:
episis to africa gia afto pou ine exi kataskevasti telia den xriazete kapia alagi ala afto 8eli megali analisi ke mia ali fora isos to sizitisoume..

to simantikotero omos pou prepi na katalavoume ine oti prepi o meraklis o mprostaris tou club na ine africanos na agapai tis africa ke na asxoli8i me meraki ke agapi gia tin mixani afti ke ta meloi tou club
den mpori na leei kapios exo lada ala i agapi mou gia ta ferari ine tetia pou asxoloume ke prosfero sto feraristes ke ala tetia ke stin singketrosis na skai o arxigos me to lada anamesa sta ferari :lol:
pou 8a mporouse na simveni ke to anti8eto etsi na exis ferari ke na asxolise me ta lada....

etsi lipon emas tous africanous mas xorizoun merika dedomena oxi san an8ropous ala san motosikletes giati aftes orizoun tin idiosigkrasia mas
i africa ine mia mixani peripetias eno to varadero ine mia mixaniki perifora gia giapides pou 8eloun na anevenoun kana graspedo ke na exoun tetia 8esi odigisis pou 8a anadiknioi tis fisi tou epagkelmatos tous diladi ine ena grafio me rodes opos to agevma forame to sortsaki ke ta a8litika ke fortonoume ke to tzenaki ke pame voltes ksekranoti me 70 xiliometra :lol:

ke den exo tipota me afto to antitioump (ti grafo re..xaxaxa)
mou aresi kiolas giati gelao

ke entaksi mpori na iparxi ke enas aplos an8ropos fisiologikos me varadero (min ftixneste den iste esis aftos... :lol: ) pou ekane ena la8os stin zoi tou an8ropi imaste simvenoun afta

ektos apo tin pllaka tora as iparxoun an8ropoi pou goustaroun na simetexoun ke as exoun mixanes tou gkazon
ala den ginete ta kiria ke simantika atoma tou club na exoun varadero aftokinita fazer..ke stin panelinia sigketrosi tou africa na vlepis ena africa ke oti alo 8es......
ntropi

mia lisi ine na onomasti to club honda on-of ke na periexi ta panta
xr-xl-xlv-xrv-ke oti alo iparxi gia na exi ke polisilektikotita ke na exi o ka8e enas ton xoro tou

ala an sintrexoun diadikastika ke pou na trexis
ka8iste oloi sta avga sas ke min anarotieste tipota
ala ime sigouros oti ena club ektos apo esoda pou 8eli
exi ke eksoda ke me e8era den vgenoun afta ine diaxirisi ke 8eli diaxiristi ke fisika eksipno ke evelikto alios i araxnes karadokoun ke gia afto iparxoun stin zoi mas na episimanoun oti xriazomaste alagi



afrotwin

Post by afrotwin »

mia idea gia drastitiotites stin sigketrosi
ine agonas me varelia

barelodromies GP

prepi na vre8oun dio megala varelia petreleou as poume..

na travix8oun grames sto edafos me aspro xroma amo pou na sximatizoun diadromo ligo farditero apo to vareli

ke na prospa8oun i anavates sproxnotas to vareli me ton mprostino troxo na ftasoun mexri to telos

xoris na vgoun apo ton diadromo

o diadromos mpori na ine 10 i 20 metra makris
i as dimiourgi8oun katigories analoga me to makros

ke fisika 8a prepi o nikitis na kerdisi to kipelo tou stis barelodromies ke tin sampania tou ke na nti8oun ke kana dio meli tsirlinters me foustanakia na epefimoun tous nikites
ke ta lipa........

idees iparxoun poles oreksi na iparxi



User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Prwivn meletn :!:

Xaras sto kouragio sou prwi prwi. Mpoliko eivai bre a8eofobe :!:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Να σε δω ρε ¶φρο με μίνι φουστάκι
και να στεφανώνησ τους βαρελοδρόμους
και τι στον κόσμο .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Post Reply