Πανελλήνια Africa Twin Club

User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Πανελλήνια Africa Twin Club

Post by xrvclub »

Με την πανελλήνια ξέρει κανείς τι γίνεται ή το προεδρείο κοιμάται τον ύπνο του δικαίου (εκτός από τον ¶κη βέβαια..)και θα μας λένε πάλι κουκουρούκου σχετικά με τα κάμπινγκ κλπ.


Ποτέ μην οδηγείς γρηγορότερα από όσο μπορεί να πετάξει ο Φύλακας ο Άγγελός σου

User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Την επόμενη Τετάρτη Νίκο ανοίγει η λέσχη. Ολοι εκεί μέλη και μη, να υποχρεώσουμε το Δ.Σ. να έρθει, έστω και με τηλεφωνήματα μέσα από την λέσχη, και να δοθούν οριστικές απαντήσεις...



User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

Και γω μαζυ σας (μεσω αυτου του μηνυματος) γιατι ακουω οτι η λεσχη εχει γινει κατασκηνωση ινδιανων που δε ξερουν οτι υπαρχει φλορουμ !!
Κανουν και κουμπαριες γραφει η εφημεριδα !!

:shock: :shock: :shock: :shock:



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Δυστυχως όμως tifoets, αυτοι μεσα σε αυτους του Ινδιανους και ιαθεγενεις όπως μας αποκαλεσε καποιος, ειμαστε και εμεις. Και κουμπαριες επισης εχουμε κανει. Αλλα παρολα αυτα γραφουμε, λεμε, κραζουμε, φωναζουμε, και το σημαντικοτερο, βοηθαμε ενεργα και οχι με post μεσα στο ΝΕΤ



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Χτές, Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου 2005, άνοιξε η λέσχη ξανά.

Κατά τις 9:30 που βρέθηκα εκεί, μπήκε μαζί μου και ο Βασιλακόπουλος, πρώην πρόεδρος του Δ.Σ. και πολύ παλιό μέλος....Στην ερώτηση του για την Παναφρικανική, προς το Δ.Σ., πήρε μια πολύ ωραία χυλόπιτα, γιατί κάποιοι ήθελαν να συνεχίσουν την κουβέντα τους....

Κατά τις 9:45 ήρθε και ο Κάραλης, πρώην πρόεδρος και επίσης παλιό μέλος....στην ίδια ερώτηση όχι μόνο έφαγε χυλόπιτα, αλλά το προεδρείο θεώρησε σωστό να αποφασίσει να φύγει κίόλας.. Ευτυχώς ο Ακης αν και τραυματισμένος (ΗΡΩΑΑΑΑΑ), τους ξαναέφερε μέσα για να ακούσουμε ότι έχουμε ακόμη χρόνο και να μην ανησυχούμε......


Αυτά τα αναφέρω όχι γιατι έχω κάτι με το προεδρείο

Ουτε γιατι ανησυχώ.....

Αλλά ρε γαμώτο....νόμιζα ότι ημασταν μεγάλα παιδιά και απευθυνόμασταν σε μεγάλα παιδιά......

Μάλλον ήρθε η ώρα να περάσει η πρώτη χρονιά από την ίδρυση της λέσχης


ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ


Μάλλον ήρθε η ώρα να μας πάρουν με τα γιαούρτια.....


ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ



User avatar
nasosk
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Posts: 97
Joined: 27 Oct 2004 11:33
Location: PATRA-FERRARA
Contact:

Post by nasosk »

irthe h wra gia thn metonomasia toy club apo Africa Twin Club se.....
......Varethika Twin Club :cry:



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Επειδή δεν βλέπω καμμία ενημέρωση στο site, και επειδή και οι περισσότεροι δεν είναι ενημερωμένοι όπως συνειδητοποιώ, ακούγεται πως το Σαββατοκύριακο που έρχεται (23-25 Σεπτεμβρίου) θα γίνει η Πανελλήνια Συγκέντρωση.

Και λέω ακούγεται, γιατί ούτε αφίσα είδα, ούτε αυτοκόλλητα, ούτε καταχώρηση στον τύπο.

Οπότε ποιοί θά πάνε?????


Ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος?????


Η μήπως ο πρόεδρος θα έχει πάλι προσωπικές υποχρεώσεις, και όπως δεν ήρθε στην κοπή της πίτας δεν θα έρθει και στην Πανελλήνια?????

Θα καταφέρουμε να μαζευτούμε 20 άτομα????

Ε ρε γλέντια όπως έλεγε και ο Καραγκιόζης....



User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Κουκουρούκου Πανελλήνια

Post by xrvclub »

Όπως είδατε μπήκε ανακοίνωση για τη Πανελλήνια...Όπως όλοι καταλάβατε δεν υπάρχει αφίσα,αυτοκόλλητα,ένα στοιχειώδες πρόγραμμα ή κάποιο ουσιαστικό κέρδος για τη λέσχη.Η απάντηση όταν ρωτήσαμε για να κλείσουμε δωμάτια ήταν -Πηγαίνετε εκεί και κανονίστε τα με το κάμπινγκ!!!!!!!!!Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να αναφέρουμε τίποτε άλλο....Οσο για τις συμμετοχές..οι Θεσσαλονικείς ενημερώθηκαν την Τετάρτη(!!!)..Για τα άλλα μέρη και μέλη εκτός Αθηνών δεν νομίζω να ενημερωθούν ποτέ...Δεν μπορώ να πώ πάλι καλά που γίνεται η εκδρομή γιατί όπως καταλάβαινουμε όλοι καλύτερα να μην γινότανε.....ΑΠΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΚΥΡΙΟΙ.....ΑΙΣΧΟΣ & ΝΤΡΟΠΗ....Καλά σας τη λένε όλοι και καλά μας λένε πεθαμένη λέσχη.Θα πρότεινα να παραιτηθεί όλο το Δ.Σ. μετά αυτή τη κατ'ευφημησμό Πανελλήνια για να αναλάβουμε τη λέσχη άνθρωποι που την αγαπάνε και έχουν όρεξη για δουλειά......Όυστ από αδώ ΑΧΡΗΣΤΟΙ..........


Ποτέ μην οδηγείς γρηγορότερα από όσο μπορεί να πετάξει ο Φύλακας ο Άγγελός σου

User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Αυτο το "ουστ απο εδώ άχρηστοι" ΄μπορείς να το πείς και μπροστά στην κάμερα ρε Νίκο να σε βλέπω ????



User avatar
tifoefs
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 441
Joined: 25 Nov 2004 13:34
Location: Wageningen - The Netherlands
Contact:

Post by tifoefs »

[quote:218cf3fa85="Caesar"]Αυτο το "ουστ απο εδώ άχρηστοι" ΄μπορείς να το πείς και μπροστά στην κάμερα ρε Νίκο να σε βλέπω ????[/quote:218cf3fa85]

Δε νομιζω οτι χρειαζεται συνεχεια σε αυτο ...
Η φαση ειναι οτι μερικοι απο μας μονο απο δικτυο ξερουμε το club και μερικοι εχουν και μια σχετικη επαφη με το χωρο του και εχουν και προσβαση σε δραστηριοτητες.
Δε νομιζω οτι ειναι λογικο οι μεν να κατηγορουν τους δε για πραπαμτα κοινα.
Αλλα μια καλη οργανωση χρειαζεται αν εναι το club να εχει μια εικονα δραστηρια και να μη γινει καφενειο γεροντων που θυμουνται τους παληους καλους καιρους και πανε μετα για υπνο . . .

Και μη ξεχνατε οτι ολοι ειμασταν παιδια και ολοι μεγαλωνουμε και οι γνωσεις που εχουμε θα χαθουν ετσι και δεν τις γνωρισουν οι νεωτεροι !!!

:)



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

tifoets, οταν έχω δει την λέσχη να έχει εγγεγραμμένα 150 και 170 μέλη. Οταν έχω δεί 200 άτομα σε Πανελλήνια, όταν σε κοπή πίτας έχω δει 120 μηχανές στην σειρά, τότε το να βλέπω 20 μέλη ΜΟΝΟ στην λέσχη γραμμένα, όχι μόνο με στεναχωρεί αλλά και με απογοητεύει.

Σίγουρα δεν μπορούμε να είμαστε όπως παλιά. Τότε είμασταν μπακούρια, δουλεύαμε λιγότερο, ξοδεύαμε περισσότερα, και αντέχαμε περισσότερο.

Αλλά ακόμη και τώρα, το θεωρώ αδιανόητο, να μην γραφόμαστε στην λέσχη ( 35 Ευρώ συνδρομή είναι τίποτα μπροστά στις ΄τόσες μαλακίες που ξοδεύουμε), και να μην είμαστε παρόντες στις ελάχιστες απαιτούμενες εκδηλώσεις.

Ολοι μπορούμε να πάμε μια φορά τουλάχιστον τον μήνα στην λέσχη (εκτός από εσένα που είσαι λίγο μακρία, αν και υπάρχει σκέψη να νοικιάσουμε Lear Jet για εσένα), για την γενική συνέλευση.

Ολοι μπορούμε να πάμε στην κοπή της πίτας

Ολοι μπορούμε να αφιερώσουμε ενα ΣΚ για την Πανελλήνια αντί να πάμε Μυκονο και Παρνασσό.

Ολοι μπορούμε να πάμε με την παρέα 2 ή και 3 Κυριακές τον χρόνο σε μια εκδρομή.

Αρα που τα δύσκολα....δεν μπορώ να καταλάβω....



User avatar
xrvclub
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 741
Joined: 14 Oct 2004 12:11
Location: Athens
Contact:

Παρασκευή

Post by xrvclub »

Εξηγιέμαι για να μη παρεξηγιέμαι...Δεν λέω εγώ ότι πρέπει να ασχολούνται όλοι με το διαδίκτυο ή με υπολογιστές για να είναι και καλοί στη λέσχη (αλλιώς είναι ιθαγενείς,ινδιάνοι κλπ).Απλά το διαδίκτυο βοηθάει αυτούς που δεν μπορούν να έρθουν στη λέσχη για πολλούς και διαφόρους λόγους.Η σελίδα της λέσχης (και οποιαδήποτε σελίδα) βοηθάει στη διαφήμιση αυτών που κάνεις αλλά πρός Θεού δεν είναι και το μόνο μέσο ενημέρωσης και πρακτικότητας.Τα έχω πεί πάρα πολλές φορές.Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους.Λιγο υπομονή και θα καταλάβατε όλοι τι εννοώ..

Το ότι είναι άχρηστο το φετινό προεδρείο το λέω και από εδώ αλλά τους το λέω και στους ίδιους (άρα καίσαρα δεν έχει νόημα να τα πω και στη κάμερα).

Αυτά τα λίγα και ελπίζω να καταφέρω να πάω στα Καμμένα Βούρλα (αρκεί να βρώ τη όρεξη.......)


Ποτέ μην οδηγείς γρηγορότερα από όσο μπορεί να πετάξει ο Φύλακας ο Άγγελός σου

User avatar
akisd@i
Τακτικός Χρήστης
Τακτικός Χρήστης
Posts: 165
Joined: 11 Jan 2005 17:22
Location: Παντουυυυυυυ...
Contact:

Post by akisd@i »

ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ΤΟ ΚΛΗΜΑ, ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΚΙ Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ!!! ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ, ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ!!!)? ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ)? ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ (ΤΑΜΕΙΑΣ)? ΕΠΙΣΗΣ, ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ, ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ, ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ, ΑΦΙΣΕΣ...? ΦΟΒΗΘΗΚΑΝ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥΣ?! ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ?!
ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ ΔΣ!!! ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΩ(!!!) ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!! ΕΠΙΣΗΣ, ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ, Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ, ΚΑΙ ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΑ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ!!! ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΡΙΤΙΚΗ Ή ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΑΛΙ(!!!) ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ, ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ Ή ΤΟΝ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!
ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ, Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ, ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΑΠΕΧΩ, ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ, ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΑΗΔΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!!
Τ Ε Λ Ο Σ ! ! !


Varadero addicted rider !!!!

User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

ΔΩΣΕ ΑΚΗ, ΔΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕ



User avatar
africanos31
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 697
Joined: 12 Oct 2004 14:42
Location: anoi
Contact:

Post by africanos31 »

egω για ολα αυτα (και οτι το κλαμπ δεν ειναι μελος της ΜΟΤΟΕ) πηγα και γραφτηκα στη ΛΕΜΟΤ, και παω καμια εκδρομη :lol:


Θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη να σηκωθείς αν πέσεις, παρά να μην πέσεις.
''MIKΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ''

Post Reply