Κωνσταντινούπολη - Σμύρνη !!!

User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

!!!

Post by mixanobios »

Η πλακα ΜΑΤΜΑΤ με σενα ξερεις ποια ειναι? οτι προσπαθεις να φτιαξεις ποστ για ταξιδι με μελοι απο το κλαμπ ΑΛΛΑ
ΠΟΤΕ δεν εχεις ερθει σε Εκδρομη με το ΚΛΑΜΠ!!!

:roll:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Οταν λέω οτι τίποτα δεν έχεις καταλάβει το ενοώ απόλυτα
:twisted:

Και ξερης και κάτι δεν έχω καμιά διάθεση να σε βοηθήσω σε αυτό !!!!!



User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

!

Post by mixanobios »

Η ερωτηση μου ηταν ρητορικη! Δεν περιμενα απαντηση! (οπως κ φυσικα δεν εδωσες!)


:roll:



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Να δώσω λοιπόν και εγώ το στίγμα μου στα παραπάνω αναφερόμενα.

Η δικιά μου περίπτωση είναι λίγο περίεργη, σαν διχασμένη προσωπικότητα ένα πράγμα.

Από την μια οι αντιλήψεις μου, η ιδεολογικές μου ρίζες, καθώς επίσης και τα ιστορικά μου πιστεύω με χαρακτηρίζουν εθνικιστή. Τώρα αυτό αν είναι καλό ή κακό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία που δεν συζητιέται εύκολα. Πάνω σε αυτή την βάση λοιπόν θα μπορούσα να συμφωνήσω με τον Χάρη. Ούτε ένα ευρώ...

Από την άλλη όμως έχω δικιά μου εταιρεία στην Τουρκία (Κωνσταντινούπολη), και ταξιδεύω εκεί 4-5 φορές τον χρόνο. Στην διάρκεια αυτών των ταξιδιών μου, γνώρισα ανθρώπους απλούς. Ανθρώπους που στην πορεία εξελίχτηκαν σε φίλους. Προσοχή, όχι φίλους κατ' ευφημισμό, αλλά ΦΙΛΟΥΣ.

Εχω ταξιδέψει οδικώς σε όλη την Τουρκία. Από Κωνσταντινούπολη ώς το Gazi Antep (σύνορα με Συρία), και από την Αττάλεια ώς τον Πόντο. Η Τουρκία και οι άνθρωποι της χωρίζονται σε κατηγορίες.

Οπου υπήρχαν Ελληνες παλιά, αναπολούν τις παλιές καλές μέρες και μας καλοσωρίζουν σαν αδερφούς. Στα βάθη της Ανατολίας δεν μας ήξεραν, δεν μας ξέρουν και έτσι μας αντιμετωπίζουν σας ξένους.

Γιατί αυτό; Σε ένα κράτος, όπου ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ κυβερνά ο στρατός, το 80% του προϋπολογισμού τους πηγαίνει σε εξοπλισμούς, και μόνο το 20% μοιράζεται σε παιδεία, υγεία, και κοινωνικές παροχές, καταλαβαίνετε πως ο απλός κόσμος είναι κυρίως ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΑΡΑ ότι του πουν θα το πιστέψουν. Σκεφτείτε και εσείς ότι μεγαλώσατε και μάθατε στο σχολείο πως οι Τούρκοι είναι εχθροί μας. Θυμηθειτε τι μάθατε για την Μικρασιατική καταστροφή. Οταν δείτε που είναι το Εσκί Σεχιρ, το Αφυον, και το Καραχισάρ, τότε ελάτε να μου πείτε ότι πήγαμε να απελευθερώσουμε τους υπόδουλους Ελληνες.

Κύριοι δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα απολύτως με τους απέναντι. Τώρα να γίνει πόλεμος τότε ναι...Θα πάρουμε τα όπλα και δεν αναγωνρίζονται ούτε φιλίες ούτε γνωριμίες.

Οσο για τις διακοπές ακούστε το εξής παράδειγμα. Απέναντι από την Κω είναι το Μπόντρουμ. Βλέπουν την ίδια θάλλασα. Εχουν την ίδια θέα. Στην Κω το ξενοδοχείο κοστίζει 100 Ευρώ την βραδυά. Στο Μπόντρουμ το ξενοδοχείο κόστίζει 60 Ευρώ την βραδυά. Αν βαθμολογούσαμε τις υπηρεσίες, στην Κώ με άριστα το 10 παίρνουν 2, και στο Μπόντρουμ με άριστα το 10 παίρνουν 9....Επιλέξτε που θέλετε να πάτε.

Ματθαίο σχετικά με την Τουρκία, ΚΑΝΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ. Ακόμη και μόνος σου είναι εφικτό!!!!!! Οτι πληροφορίες θέλεις πές μου...


ΑΚΗ αν και δεν ξέρω τι πήρες ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟ!!!!!



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Σε τι απαντήσω ρε χάρη ποια ειναι η ερώτηση ?????



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

[quote:57bc1084a7="Caesar"]
...
Ματθαίο σχετικά με την Τουρκία, ΚΑΝΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ. Ακόμη και μόνος σου είναι εφικτό!!!!!! Οτι πληροφορίες θέλεις πές μου...
...[/quote:57bc1084a7]

Να εισαι καλά ρε Αυτοκράτορα !!!! :twisted:
Σοφιανέ οτι γράφω το γράφω απο την μια για να γράψω τις σκέψεις μου και απο την άλλη οταν πρόκειτε για ταξίδια για να περιλαμβάνουν εμένα και τον εαυτό μου ( εγωιστικό θα μου πέις ) δεν έχω κανένα δικαίωμα να τραβάω άλλους στην τρέλα μου πιστεύω οτι ολοι το καταλαβένεται αυτο
( πλην ενός :twisted: )


8) :D :D



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

[quote]ΑΚΗ αν και δεν ξέρω τι πήρες ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟ!!!!!



[size=24:19be15aa57] VARADERO ΠΗΡΕ[/size:19be15aa57]
τι αλλο θα επαιρνε το παλλικαρι μου χιχιχιχιχιχιχχι :lol: :lol: :lol: :lol:
Και για να μπω στο θεμα μας:Ματθαιο εαν δεις σημερα στη λεσχη η το Γιωργο το Τζιμα (το παλιοκουμπαρο μου :twisted: :twisted: ) η τον Γιαννη το Ταμπακοπουλο(θελω 1 ταψι μπακλαβα παρακαλω :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: ) ρωτησε τους εχουν κανει προπερσι μαζι το ταξιδι που θελεις να κανεις. Ενα θα σου πω:ΠΑΘΑΝ ΠΛΑΚΑ!!!!!! ΠΕΡΑΣΑΝ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: οτι πληροφοριες θελεις ρωτησε τους
Χαρη,εχω παει Τουρκια 5 φορες μεχρι τωρα.απο Ανδριανουπολη μεχρι Προυσα.μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι η φιλοξενια τους και ο τροπος που μας αντιμετωπιζαν ηταν κατι παραπανω απο φιλικος.και μονο που τους ελεγα την εθνικοτητα μου δηλαδη στα Τουρκικα yunan που σημαινει ΕΛΛΗΝΑΣ :!: :!: :!: :!: καθοταν μαζι μας στη παρεα αλλες φορες μας καλουσαν στην παρεα τους(ρωτα τον Κωστα με το GS περσι στην Ανδριανουπολη τι πλακα παθαμε μαζι τους ημασταν εγω η Μαρια και αυτος)και επειδη οπως και ο Ακης ετσι και εγω 12 μηνες ημουν στην γεφυρα του Εβρου και μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι τους γνωρισα και απο την καλη και απο την αναποδη.με ορισμενους απο αυτους ακομα εχω επικοινωνια με mail αλλα οταν χρειαστικα ξενοδοχειο 3 το πρωι στην προυσα με πηραν στο σπιτι τους και δεν με αφησαν να παω σε ξενοδοχειο(και δεν ειχαν καμοια υποχρεωση απεναντι μου ετσι? ειχα να δω το συγκεκριμενο προσωπο πανω απο 10 χρονια)
και παραγματικα θελω καποια στιγμη να κανω και εγω το ταξιδι που εκανε ο Γιωργος με το Γιαννη
αυτα
φιλικα ΤΗΛΕΜΑΧΟς



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

και παραγματικα θελω καποια στιγμη να κανω και εγω το ταξιδι που εκανε ο Γιωργος με το Γιαννη

Υ.Γ ΜΑΤΘΑΙΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ(αλλα ας οψεται ο γαμος το Μαϊο no money no wedding :cry: :cry: :cry: :cry: )



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

ΤΙΙΙΙ :shock: θα με παρατήσης μόνο στο μαντρί ????
Δεν θα με προστατεύης πιά ???? :cry: :cry: :cry:
Θα με παρατήσης ετσι μόνο και απροστάτευτο για ενα καπρίτσιο ?????
( το σκέφτηκες καλά ρε που θα παντρευτής ??? τους άλλους τους ρώτησες ???)

:P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:


Τέλος πάντων δεν ξέρω ρε παιδιά αν θα γίνη αυτό το ταξίδι το είπα και πρίν
πάντως δεν θα είναι για φέτος ( ουτε για κεφαλοτύρι ) .
Αν και όποτε γίνη πάντως Θα είναι για λίγους και εκλεκτούς και όχι πάνω απο τέσσερις για πολούς και ευνόητους λόγους . Η βασική ιδέα το ξαναλέω ξεκιάει απο ατομικό ταξίδι .

Σημ : τα μαυρα πρόβατα είναι σαν τους κακούς και μοναχικούς λύκους :wink:
ΜΠΕΕΕΕΕ!!!!! ΜΠΕΕΕΕΕ!!!!
ΑΧ βρε τσοπανόσκυλο πιός θα σου κάνει την ζωή μαύρη μετά ?????? τα δυό πόδια σε ένα παπούτσι θα σου βάλει ενώ τώρα τρέχεις ελέυθερο στα λιβάδια !!!! :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

γαβ γαβ γαβ αρφ αρφ αρφ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
μη στεναχωριεσαι καλο μου προβατακι ο πιστος σου σκυλος θα σε προστατευει ακομα και μετα το γαμο.η σκυλιτσα μου ειναι απο καλη ρατσα και θα με αφηνει να πηγαινω βολτες με τους φιλους μου.

που ξερεις μπορει να παμε επανω και να γνωρισουμε καμοια τουρκαλα σκυλιτσα εγω και καμοια προβατινα εσυ και να περασουμε καλα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

α!!!! που εισαι εμαθα οτι κανουν και ωραια.....τοστ εκει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Δεν μου αρέσουν τα τόστ βρε σύ :twisted:

Για κανα σάντουιτς το συζητάμε :wink:


:P


φίλος που είχε πάει παλιότερα μου έλεγε για σάντουιτς κοκορέτσι :shock:


:P :P :lol: :lol: :lol:



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

εκει θα πας και θα φας κεμπαπ και σουτζουκακια και καζαν ντιπι και γιαουρτι μπεεεεεεεεε μπεεεεεεεε :!: :!: :!: :!:

:shock: :shock: :shock: :shock: ωχ συγνωμη μπερδευτηκα μιλησα για γιαουρτι και απο τις συνεχεις φωνες σου τα βραδια που εγω δεν κοιμαμαι αρχισα να βελαζω :lol: :lol: :lol: :lol:

γαβ γαβ γαβ γαβ [size=9:90848fe7e4] για να μην ξεχνιομαστε[/size:90848fe7e4]



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Κερατό μου την βλέπω την δουλειά :shock:
σε γαστριμαργικό οδοιπορικό θα καταλήξει
:roll: :roll:

Ειμαι και λιγούρης γαμώτο μου αρέση και η Πολίτικη κουζίνα αστα να πάνε
απο χαμάμ σε ταβερνείο και τούμπαλιν με βλέπω μηνας και δεν θα με φτάσει ...

:oops:
:P :P :lol: :lol: :lol: :lol:


ΜΠΕΕΕ!!! ρε ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ!!!! :P :P



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΙΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΡΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ(ΥΕΝΙ RAKI) EINAI NA TO ΠΙΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΡΣΙΛΑΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ

ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΟΒΑΤΙΝΕΣ ΧΑΝΟΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ
[size=18:d159409e9a] ΚΑΪ ΚΑΪ ΚΑΪ ΚΑΪ ΚΑΪ[/size:d159409e9a]

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΜΗΞΕΙ :shock: :shock: :shock: :lol: :lol:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Αμα τα λεω !!!! :roll:
ρακές μεζέδες γλυκα σιροπιαστά εκμέκ καιμάκια
αστα δεν θα με σηκώνει η Αφρικα μετά λές να πάρω βαρκαδέρο πρώτα ???
:twisted: :twisted: :twisted:


:P :P :lol: :lol: :lol:



Post Reply