εκδρομη αναγεννησης

User avatar
canenas01
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2006 18:48
Location: thessaloniki
Contact:

εκδρομη αναγεννησης

Post by canenas01 »

γεια σε ολους
αποκτησα προσφατα μια αφρικα και τωρα μεσα στην αδεια ψαχνω για μια εκδρομη να παω με τη γυναικα μου (πρωταρα) για μια αναγενησση τησ σχεσησ
μας.ειμε απο θεσσαλονικη και δε κσερω κατα που να τραβηξω.θα θελα λοιπον απο εσασ τουσ παλιουσ μια βοηθεια γιατο που να παω και τι να εχω μαζι μου απο θεμα μη μεινω πουθενα και τραβαω τισ κοτσιδες μου.θα προτιμουσα βουνο με λιγο χωμα και ειδιλιακα τοπια,πολυ δεντρο και γραφικα χωριουδακια.θα ειναι και η πρωτη μεγαλη μου βολτα με την κουκλα μου (98' μαυρο,χρυσο,ασημι).Σας παρακαλω για ο οσο γινετε πιο γρηγορα ,απαντησεις,και χαρτες διοτι οπως ειπα ........νεος.Σας ευχαριστω ολουσ εκ των προταιρων. e-mail....canenas1@hotmail.com



User avatar
Caesar
Αρχηγός
Αρχηγός
Posts: 908
Joined: 26 Apr 2005 22:44
Location: Athens N.Ionia
Contact:

Post by Caesar »

Από εκεί που είσαι ο customer μπορεί να σε κατατοπήσει καλύτερα από όλους...Θα τον πάρω τηλέφωνο να μπει και να σου απαντήσει. Αν και τρομερά μέρη είναι το Παρθένο Δάσος, το φράγμα του Νέστου, και γενικά βόρειότερα από την Δράμα.



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Καλώς ήλθες στον κόσμο της Περιρέτειας :wink:
Η χαρά και η μαγεία όλη είναι η ανακάλυψη ...
Πάρε έναν χάρτη της Μακεδονίας και ένας της Θράκης όσο πιο καλό μπορείς
έχει και η ROAD και η Ανάβαση με πολλές λεπτομέρειες και διαδρομές .
Ακολούθα το ένστικτό σου και θα περάσεις υπέροχα τόσο εσύ όσο και το έτερο ήμιση :wink: :D
Οτι και να διαλέξεις πάντος απο εκεί που είσαι ( εκτός αυτά που θα σου πεί το μαντρόσκυλο :twisted: ) να ξέρεις οτι είναι καταπληκτικά . Μπορείς να πάς Ψαράδες απο τα βουνά να κατέβεις προς τα Γρεβενά και να ανέβεις ξανά απο Βέροια αγκίζοντας τον Όλυμπο ! Απο την άλλη ανέβα Κερκίνη συνέχισε ανατολικά όσο αντέχεις καί κάνε έναν γύρο στα Πωμακοχώρια , θα βρεθείς σε έναν άλλο κόσμο , αρκεί να σεβαστείς την Ιδιετερότητα των ανθρώπων εκεί :wink:
Καλά να περάσεις και να χαρείς όσο τίποτα άλλο την μηχανή σου και την σχέση σου ( μην την ταλεπωρήσεις πολύ :P ) 8) Κράνος και καλός εξοπλισμός επιβάλονται ειδικά στο βουνό και δικάβαλος , Καλά χιλιόμετρα ...
Ματ.


Κάτι τελευταίο μην γράφεις Ελληνικά με το σκεπτικό των γκρίκλις... :twisted: :P :P :lol: :lol:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Το προηγούμενο ηταν το καλό :P

Να σε ρωτήσω κάτι τώρα μεταξύ μας !!!

:roll:

Είσαι σίγουρος οτι θα αναγενήσεις την σχέση σου τραβόντας τη στα βουνά ?
της αρέσει αυτό η είναι η δική σου ανάγκη ?
Επιδή την πάτησα σε ρωτάω :wink:
μήπως θέλει καμιά παραλία με απλα σε ξενοδοχείο και όχι διαβίωση σε σκηνή με ότι συνεπάγεται αυτό ???
Εχεις παρόμοια εμπιρεία η άντε ότι γίνει :roll:



User avatar
mixanobios
Λοχαγός
Λοχαγός
Posts: 609
Joined: 15 Oct 2004 01:07
Location: athens
Contact:

Post by mixanobios »

Καλησπερα φιλε...
Μπορεις να πας Σαμοθρακη! Εχει ΟΛΑ απο αυτα που ζητας! :)


Φιλικα
Χαρης



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Μαλακία δεν μπορώ να κάνω εντιτ !!!!!
λοιπόν επιδή είμαι ξεχασιάρης και είμαι και στις καλές μου σχετικά :wink:
( η Περιρετεια =Περιπέτεια )
[ ευτυχώς που λείπει το στρουμφάκι :twisted: :P ]
Τι να πάρεις μαζί σου :
Αυτονομία έχεις περίπου για 240 χιλ(δεν παίζουμε με αυτά καλύτερα να έχεις παρά να ψάχνεις ) αν μπορείς και σκέφτεσε βουνό και μακριά απο πολιτισμό
εχε ένα κάνιστρο με καυσιμα . Τα εργαλεία της μηχανής σύν εξτρα κλειδιά για τους τροχούς . Σαμπρέλα για το μπροστινό κάνει και για πίσω :wink:
Μπουζί , ενα σετ λάμπες , Φάστ οποσδήποτε οχι ένα τρια η τέσσερα η μεγάλο μπουκάλι , , μιακαλή λύση είναι και το σέτ με τον πεπιεσμένο αέρα , ταιρ ραπ ( δεματικά διάφορα και καμια δεκαριά πολύ μεγάλα για να πιάσεις το λάστιχο αν δεν πιάσει το φαστ ),λάδι φορτωμένο κνητό .
Σκηνή . υπνόσακο , νερό , ξηρά τροφή (για τρεις μέρες τουλάχιστον) τρώς βέβαια σε μικρά χωριά και καφενεια για πιο φτηνά και τρώς καλά πιστεψέ με !!
φωτογραφική μηχανή ...
Τάβλι σι ντι και διάφορες άλλες τέτοιες μαλακίες είναι περιτές , ακούς την φύση και επιδίδεσε στα αρχέγονα ένστικτα αναπαραγωγής :P :lol:

Στο παρακάτω δεν δίνει ιδιέτερη σημασία








Αυτά θυμάμε οτι άλλο το συμπληρώνουν οι άλλοι ( κάτι μαντρόσκυλα κατι αυτοκράτορες και καμένοι αλαξοπιστίσαντες αφρικάνοι ενίοτε :twisted: :twisted: :twisted: )

Για τον άααλλον δεν κανω κουβέντα , γιατί θα πεταχτεί δεν μπορεί κάπου θα ξεφυτρώσει ..... :wink: :twisted: :P

:wink: :lol:



User avatar
canenas01
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2006 18:48
Location: thessaloniki
Contact:

Post by canenas01 »

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΙΡΟΜΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΕΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ.....
ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΤΣΟΠΕΡΑΣ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ(AFRICA).
EINAI AKOMA ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΑΓΡΙΑ ΔΙΑΒΙΩΣΗ ΣΕ ΣΚΗΝΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΕ ΑΠΕΙΡΗ.ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ,ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ.ΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΙΝΕ ΗΔΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΤΕ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΓΡΙΑ.ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΚΛΑΜΠ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΔΥΣΗ ΣΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ Η ΕΙΝΕ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΙΡΕΛΙ ΣΚΟΡΠΙΟ ΕΙΝΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ WP ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ........ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΘΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΓΙΑ ΓΙΝΕΙ ΜΥΗΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ!!!!!!!!!



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Συμβουλή !!! ( αν θές με ακούς )
Ξέχνα την διπλή απόλαυση :wink: χώμα και γυναίκα :lol:
τουλάχιστον για την ώρα , βάλτην σιγά σιγά στο θέμα , ξεκίνα με ασφάλτινες διαδρομές ... Εχει και τέτοιες που είναι πανέμορφες , κάνε μια βόλτα στα κοντινά σπήλαια Αγκίτη και Αλιστράτης είναι νεραιδένια και θα μαγευτήται
έχει και ωραίες διαδρομές προς τα δυτικά που είναι και μες το πράσινιο και απόμερα σχεδόν πιάσε μικρούς επαρχιακούς και θα με θυμιθείς . Οσο για προτάσεις πραγματικά ψάξτο μόνος σου δεν είναι τυχαίο αυτό που σου λέω , α! και ΄δως σε κάποια φάση την ευχερια να διαλέξη και αυτή ένα σημείο στο χάρτη :wink:
Πρόταση εντελώς τουριστική και περιηγιτική είναι ο γύρος των λιμνών , πάρε τον χάρτη και βγάλε διαδρομή :wink: θα νοιόσεις την ικανοποίηση οτι το έκανες εσύ :lol: 8)



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Για τον εξοπλισμό σου τώρα ναι το παντελόνι καλό είναι να έχει ενυσχίσεις ,τίποτα δεν είναι υπερβολή στο θέμα ασφάλεια , μπουφάν γάντια παντελόνι ΚΡΑΝΟΣ επιβάλονται όση ζέστη και να κάνει , να πίνεις πολύ νερό και κάνε στάσεις να απολαύσεις τα τοπία , μακριά απο εθνικές Εγναντίες και άλλες τέτοιες οδούς ταχύας κυκλοφορείας ...Θα ψηθείς!!! :wink:
Τα πιρέλι δεν ξέρω πως σου προέκιψαν πάντος δεν είναι και άχρηστα καλά λάστιχα για εμάς κατα σειρά προτίμησης δικής μου είναι Tourance , Anakee,
Sahara & [u:87585a18a5]Continental TKC 80 [/u:87585a18a5] για χώμα !



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

Καρντασι καλησπερα.τωρα μπηκα και ειδα τα μυνηματα.
καταρχην σου ευχομαι καλο καλοκαιρι και καλες διαδρομες με τα μωρα σου(Α.Τ και γυναικα) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εφοσον θελεις βουνο εκτος απο τις διαδρομες που [/B]σε προτεινε το παλιοπροβατο απο πανω μπορεις καλιστα να ξεκινησεις απο τα κοντινα μας μερη π.χ Χολομωντα και απο κει να φυγεις για τα ορεινα της Δραμας Παρανεστι,Κοκκεινογεια,να πας απο Καβαλα,και μετα να ξεκινησεις για τα Πομακοχωρια της Ξανθης.αξιζει πραγματικα να μεινεις σ'αυτα τα μερη.
τωρα η αλλη επιλογη ειναι να ξεκινησεις για Γρεββενα να επικευτεις Κρανια,Μικρολιβαδο,Βοβουσα,Μετσοβο και να κατεβεις για τα Ζαγοροχωρια.εκει θα βρεις και τον Αλεξανδρο....εεεεε συγνωμη το παλιοστρουμφακι :lol: :lol: :lol: :lol: εννοουσα :lol: :lol: :lol: :lol:
και εχω και ενα προαισθημα οτι στην περιοχη εκει γυρω η οποια ονομαζεται.......ΠΕΡΑ ΓΑΜΗΔΙΑ!!!!!! οτι θα δεις και ενα μαυρο προβατο πανω σε 1 μαυρο Africa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: EEEEE αυτος ειναι ο [size=24:7bc85d9eef]ΜΑΤ ΜΑΤ [/size:7bc85d9eef]
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
θα τον καταλαβεις απο το βελασμα :twisted: :twisted: :twisted:
φιλαρακι Ματθαιο μ'ελειψες ρε γμτ :lol: :lol: :lol:
αυτα τα ολιγα και οτι θελεις παντα στη διαθεση σου
ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ [size=9:7bc85d9eef]Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΤΣΟΜΠΑΝΟΣΚΥΛΟ [/size:7bc85d9eef]



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

[quote:1d8f57d8e2="customer"]
και εχω και ενα προαισθημα οτι στην περιοχη εκει γυρω η οποια ονομαζεται.......ΠΕΡΑ ΓΑΜΗΔΙΑ!!!!!! οτι θα δεις και ενα μαυρο προβατο πανω σε 1 μαυρο Africa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: EEEEE αυτος ειναι ο [size=24:1d8f57d8e2]ΜΑΤ ΜΑΤ [/size:1d8f57d8e2]
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
θα τον καταλαβεις απο το βελασμα :twisted: :twisted: :twisted:
φιλαρακι Ματθαιο μ'ελειψες ρε γμτ :lol: :lol: :lol:
αυτα τα ολιγα και οτι θελεις παντα στη διαθεση σου
ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ [size=9:1d8f57d8e2]Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΤΣΟΜΠΑΝΟΣΚΥΛΟ [/size:1d8f57d8e2][/quote:1d8f57d8e2]


Ρε παλιοζαγάρι εχεις χ'αρισμα λέμε !!! τύφλα να έχει η Κατίνα :P :P :P

Θα την κάνω αντίστροφα την διαδρομή χεχεχεχ!!! Πέρα γαμήδια - Μπουγατσούπολη :twisted: :P :P :lol:
Μπεεεεε ρε μπεεεεεε!!!! ¨ηρθα ρε χαμένο και θα μείνω δεν απαλάσεστε ευκολα απο εμένα
:P :P
κι εμένα μου έλειψαν τα τσιμπούρια και οι ψύλοι σου βρε :wink: :lol: :lol:



User avatar
Machos
Αρχηγόπουλο
Αρχηγόπουλο
Posts: 493
Joined: 22 Mar 2005 22:28
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Contact:

Post by Machos »

αμ'δεν εχω χαρισμα καρντια μου
καλους [b:ad22c728ce][size=24:ad22c728ce]ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ [/size:ad22c728ce] :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: εχω και εχουν χρωμα [color=blue:ad22c728ce]ΜΠΛΕ [/color:ad22c728ce] και οδηγαει 1 μαυρο [/b:ad22c728ce]VARADERO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[size=24:ad22c728ce]ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?????????? [/size:ad22c728ce]

ΑΝΤΕ ΕΛΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΠΟΛΗ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ...... ΚΡΟΚΕΤΕΣ ΜΕ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΑΧΝΗ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



User avatar
matmat
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα
Posts: 1580
Joined: 16 Dec 2004 20:42
Location: ATHENS
Contact:

Post by matmat »

Τις κροκέτες να τις φάς μόνος σου μωρή ψυλοσακούλα :twisted: :twisted: :P :P :lol: :lol:

εμένα να μου έχεις τριφύλι :wink:

:lol: :lol:



User avatar
canenas01
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2006 18:48
Location: thessaloniki
Contact:

Post by canenas01 »

ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
ΦΕΥΓΩ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΟ ΓΥΡΝΑΩ 13 ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΠΡΟΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΔΩ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ,ΜΑΥΡΟΥΣ,ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΤΛ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ ΕΙΔΑΛΩΣ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΟΡΓΩΣΩ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ.....ΚΑΙ ΑΝ ΧΙΟΝΙΖΕΙ....ΝΟ ΠΡΟΒΛΕΜ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ CRV .....ΔΕΚΤΟΙ ΧΑΡΤΕΣ ΜΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΓΙΑ ΖΑΓΟΡΙΑ,ΒΑΛΙΑΚΑΛΝΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ ΓΕΡΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ

CANENAS......... Η ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΩΡΓΟΣ...........ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ



User avatar
canenas01
Αρχάριος
Αρχάριος
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2006 18:48
Location: thessaloniki
Contact:

Post by canenas01 »

Υ.Γ........................ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΤΗΣ ΑΦΗΣΑ ΧΩΡΟ ΝΑ ΑΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣΣΣ



Post Reply